Uczestnicy Sławięcickich Spotkań Adwentowych pomogą osobom starszym i samotnym. ZDJĘCIA

0

Świątecznie , wesoło i rodzinnie – tak w trzech słowach można opisać kolejną edycję Sławęcickich Spotkań Adwentowych pt. „70 lat minęło…”, które odbyły się w minioną niedzielę w auli Zespołu Szkół Nr 3 im Mikołaja Reja. Jak co roku do Sławięcic przyjeżdżają rodziny z całego Kędzierzyna-Koźla, które nie tylko miło spędzają czas, lecz  przy okazji pomagają osobom potrzebującym.

To już XIV edycja Sławęcickich Spotkań Adwentowych organizowanych w Zespole Szkół Nr 3  im. Mikołaja Reja. Po raz kolejny przyświecał jej cel charytatywny. Tym razem pieniądze zebrane podczas spotkania zostaną przekazane na działalność szkolnego koła wolontariatu działającego na rzecz osób starszych i samotnych.

– Z uwagi na to, że w naszej szkole od lat bardzo prężnie działa wolontariat, postanowiliśmy tę imprezę zorganizować z myślą o pomocy dla ludzi starszych, niestety często zapomnianych przez wszystkich. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak bardzo te osoby liczą na nasze wsparcie – wyjaśnia Aneta Foremniak, nauczyciel ZS Nr 3.

W szkole zostanie powołana specjalna komisja, która będzie decydować o tym, jak dzięki pieniądzom zebranym podczas spotkania najrozsądniej pomóc seniorom.

– Być może zakupimy węgiel, bądź drewno, bo jak się okazuje, wiele osób starszych nie ma nawet czym napalić w kominku – dodaje nauczycielka.

Jak co roku podczas Sławęcickich Spotkań Adwentowych można było spróbować słodkich specjałów przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Wśród nich pyszne pierniczki świąteczne, ciasta, naleśniki, lecz również drinki i grzańce, oczywiście bezalkoholowe. Na stoiskach nie tylko możliwość zakupienia ręcznie robionych ozdób świątecznych, lecz również wielu pamiątek dotyczących Sławięcic. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Straży Pożarnej, na którym można było nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. O stronę artystyczną zadbali m.in. podopieczni Domu Pomocy Społecznej,  dzieci z Bajkowego Przedszkola nr 18 i młodzież z Zespołu Szkół Miejskich nr 4.

Zgodnie z tradycją, ku radości wszystkich dzieci, pojawił się św. Mikołaj z workiem pełnym słodkości.

 – Wszystko udaje się zrealizować dzięki wspólnej ciężkiej pracy nauczycieli, uczniów, rodziców i całego osiedla Sławięcice. Wsparło nas wiele organizacji, takich jak np. Caritas. Uczniowie dali naprawdę wiele z siebie, chodzili m.in. po restauracjach i salonach kosmetycznych, aby pozyskać vouchery do loterii fantowej – dodaje Beata Lipok, wicedyrektor szkoły.

Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie, podczas którego można było wygrać wiele wartościowych rzeczy, takich jak np. : bony, czy luksusowe żyrandole.

Skomentuj