Uczcili Dzień Niepodległości i dali dobry przykład innym. Happening „Razem dla Polski”. ZDJĘCIA

1

Uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie, znajomi a nawet sąsiedzi, zakasali rękawy i wyruszyli z workami w rękach, aby posprzątać miasto. Taką wyjątkową misję oczyszczania ze śmieci najbliższych okolic zainicjowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9, organizując akcję „Razem dla Polski”.

W ten nietypowy, niezwykle pożyteczny sposób, społeczność szkolna „Dziewiątki”, ale również okoliczni mieszkańcy postanowili uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wspólne sprzątanie okolic jest nie tylko akcją ekologiczną, ale również integracyjną.

Inicjatywa jest świetną okazją, by z rodzinami świętować Dzień Niepodległości. Chcemy by miejsce, w którym żyjemy, było czyste i zadbane, ucząc w ten sposób odpowiedzialności i tego, że jesteśmy jedną wielką rodziną – mówi Wojciech Czapla, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9.

W tym roku po raz pierwszy pojawiła się również akcja ekologiczna Zero Waste, czyli giełda ubrań i różnych rzeczy. Decyzją rady rodziców użyczenie miejsca, ławki szkolnej na wystawienie swoich rzeczy kosztowało 10 złotych. Dochód przeznaczony zostanie na wsparcie edukacyjnego przedsięwzięcia #HatNotHatePolska, w którym szkoła bierze udział.

Na wszystkich uczestników dzisiejszej akcji w szkole czeka gorąca zupa oraz kawiarenka.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj