Uczcili 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość pod pomnikiem Piłsudskiego. ZDJĘCIA

28

Dzisiaj obchodzimy święto państwowe, którego celem jest upamiętnienie uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym roku wypada 231. rocznica tego ważnego wydarzenia. 

Obchody Święta Narodowego 3 Maja rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w kozielskim kościele. Uczestnicy obchodów przemaszerowali pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Rady Europy, gdzie odśpiewano hymn państwowy, a następnie głos zabrał starosta powiatu Paweł Masełko.

Po okolicznościowych przemówieniach uczestnicy obchodów złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka. O oprawę muzyczną zadbała Gminna Orkiestra Dęta z Ciska.

 

28 KOMENTARZE

 1. Czyżby w Kędzierzynie – Koźlu nie odbył się pochód 1-Majowy? Wszyscy wszyscy PZPRowcy odeszli do krainy wiecznej komuny?

  • Nie odeszli. Obecnie to PO, KO, SLD itd. czyli Totalna Opozycja.
   Zmienili barwy czyli dostosowali się do nowych warunków.

   • Zawsze machałem z rodzicami SB by dostać kiełbasę na pochodzie, a jestem w PiS, argument z Dudy. Emeryci wiedzą najlepiej kiedyś było lepiej !!! Emerytko, jak mówił Jarosław, nie przeszkadzaj a głosuj !

  • Hmmmmm. 😕 Jakby ktoś się uparł, to może se PO-lizać krawat Kopackiego😁
   Jak zauważyłem, jest to w końcu najprzyzwoitszy radny z PełO czy z tego Komitetu wyborczego gwiazdy mediów.😉

   ZAZWYCZAJ owa gwiazda ma ostre celebryckie parcie na szkło.🤣
   Ale cóś nie ma Jej fotki??!!!! 😳
   Czyżby kolejna UZASADNIONA bumelka?!?😁
   Albo otrzymała se dziewczyna – przyszła POsełka – taki ROZKAZ od FOLXDOJCZA? 😂 Albo mosze od tego STOLICZNEGO szambonurka? 😳🤔

   Czyżby było za mało tubylców i nie za bardzo było przed kim se PO-szpanować by zrobić se kolejny LANSIK ?? 😎

 2. Około 60 osób czci Święto Konstytucji w 60 tysięcznym mieście. Z tych 60 osób 40 to przedstawiciele urzędów i służb a reszta to mieszkańcy. Co tu dalej pisać …

  • Nie ma co się dziwić.😕
   W Matołkowie zawsze tak było, jest i długo, długo jeszcze chyba (?) będzie.🙄

   POPy od czasów Stalina trzymają się tutaj mocno 😎

  • A Ty, Emerycie byłeś? Pewnie nie. Tylko się żabisz ile osób było / ilość mieszkańców. Nie żal ci czasu te dyrdymały klepać? Nie lepiej przyjemniej czas spędzać na emeryturze?

 3. Pispendzle nie przyszły świętować. Co innego gdyby był pochód 1-go maja. Wtedy pisdzielce wyszły by na ulice. Świętować swoje komusze święto.

  • Pędzel to masz między kopytami platpryszczu. Do tego platfiutdzielca nieźle przeorany, sądząc po wypocinach. Chyba ci się partie z komuną popierplaciły trutniu. Błyskotliwy jak salceson się zrobiłeś plafonie.

Skomentuj