Uczcili 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość pod pomnikiem Piłsudskiego. ZDJĘCIA

11

Dzisiaj obchodzimy święto państwowe, którego celem jest upamiętnienie uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym roku wypada 230. rocznica tego ważnego wydarzenia. 

Z uwagi na pandemię wydarzenie miało charakter symboliczny – bez udziału orkiestry, pocztów sztandarowych oraz bez wystąpień okolicznościowych. Odśpiewano hymn Polski oraz złożono wieńce przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele samorządu, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji kombatanckich i patriotycznych.

11 KOMENTARZE

 1. Kolejność delegacji, ktoś ustala? Dlaczego najpierw składa kwiaty PiS?
  A poza tym, Piłsudski-przewrót majowy-Konstytucja 3 maja.
  aha, bo Zaksa – wygrana 1 maja – bohaterowie – powstańcy – 100 rocznica Powstania Śląskiego

  • delegacja z PISu poszła pierwsza na wszelki wypadek żeby sprawdzić czy da się złamać konstytucję sprzed 230 lat tak samo jak aktualnie obowiązującą, są z tymi kwiatkami tak samo wiarygodni jak Krystyna Pawłowicz była by wiarygodna na imprezie okolicznościowej z okazji wejścia Polski do UE…

 2. Święto Flagi, 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, setna rocznica III Powstania Śląskiego a władze miasta i powiatu zadbały aby barw narodowych nie było na ulicach miasta. Dlaczego?

 3. Nevada z upływem lat jest coraz bardziej patriotyczny. Dawniej ponoć taki nie był, bywał gdzie indziej. Strzelnica też dobrze wypadł na foto.

 4. A gdzie „najwyższe władze” administracyjne miasta i powiatu ???.
  Gdzie prezydencji i starostowie ???
  Również to święto państwowe im nie pasuje ???
  Znowu magistrat wyłgał się najbardziej nie kompetentnymi urzędasami – sekretarzem Romanowiczem i kierowniczka Fiołkową. !!!

  • To nie był marsz z błyskawicami i promujący wartości europejskie takie jak homo, les, ganger, eutanazja itd. Wówczas ochoczo by uczestniczyli. :))

 5. Znowu kompletny brak wiedzy historycznej u naszych lokalnych bonzów i u ich rzeczniku – absolwencie Uniwersytetu Wrocławskiego.
  Co Piłsudski miał wspólnego w ze świętem konstytucji ?. Miał ją w bardzo niskim poważaniu czyli w d…ie. Mawiał,o niej, że „konstytuta – prostytuta”.
  W tym roku przypada 100 rocznica III powstania śl. Mamy w Koźlu pomnik kadetów przy szkole nr 12. Poświęcony jest on 116 kadetom z Modlina i Lwowa, którzy uciekli z korpusu kadetów aby walczyć i ginąć u boku powstańców śląskich. 7 z nich oddało swoje młode życie w walce o Polskę. Był wśród nich m.in. kadet Zygmunt Kuczyński.
  Jest to niewątpliwie najlepsze miejsce do tego rocznego świętowania.
  O tym zapomiano.

  • Panie Ślązak znowu kompletny brak wiedzy u Pana.
   Piłsudski miał w d..e zupełnie inną konstytucję czyli marcową z 1921 r.
   A dlaczego składamy kwiaty pod pomnikiem Piłsudskiego to zostało jasno wszystkim wyjaśnione tylko najlepiej gadać i narzekać jak się nie bierze udziału i nie ma pojęcia.

Skomentuj