Uczcili 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystości w kościele i pod pomnikiem Piłsudskiego. ZDJĘCIA

11

Dziś Narodowe Święto Niepodległości. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. W wyniku upadku potęg zaborczych i własnych działań Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy.

Włodarze miasta i powiatu – m.in. Senator Rzeczypospolitej Polskiej Beniamin Godyla starosta Paweł Masełko, wicestarosta Józef Gisman, sekretarz miasta Zbigniew Romanowicz, przedstawiciele wielu służb, organizacji oraz instytucji i mieszkańcy zebrali się dziś na placu Rady Europy, by wspólnie świętować 104. rocznicę odzyskania niepodległości.

Obchody poprzedziła msza święta w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 11.30 odbyła się uroczystość obejmująca odegranie hymnu państwowego, przemówienia, złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Wysłuchano także koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Echo Kresów.

11 KOMENTARZE

   • Do @Sznyel. Oj tam, oj tam 😕 Żeby tylko historycy dostawali dyplomy prac magisterskich PO znajomości czy za ŁAPÓWY – to byłoby nawet spoko, pikuś i małe Miki 🙄

    A co POwiedzieć o DOKTORATACH czy hordach niedouczonych PROFESORÓW ??!?!?!!🥴
    Bo tego typu metodami wyedukowanych głupków – to mamy w naszym kraju na pęczki 😆

    Że nie wspomnę o słynnych i wypchanych torbach promocyjnych z BIEDRY 😎

  • I inna kompilacja podobnie: byłe komuchy z szarfami, były cinkciarz przemawiający. Dzieje się w tym KK w miejscu gdzie gwiazda stała.

 1. Fajnie, tylko co ma wspólnego Opolszczyzna z Piłsudskim i obchodami z 11 listopada 1918 roku ? Jest jakaś druga historia, której nie wszystkim zapodano ?

  • Nic nie ma wspólnego! Jak patrzę na tych pseldo patriotów co za komuny żyli jak pączki w maśle mając nawet swoje tajne sklepy w podziemiach Komitetow Wojewódzkich, dostęp do wszystkich dóbr niedostępnych dla zwykłych ludzi, to szlak mnie trafia że teraz chcą świętować. Przecież myśmy odzyskali niepodległość 30 lat temu obalając komunizm a tych wszystkich co mieli cokolwiek wspólnego z władza poprzedniej epoki powinno się usunąć na boczny tor historii i margines społeczeństwa zabierając im wszystko co nakradli.

   • Jaki kolor konkretnie – tego szlaku? Pewnie czerwony… A może jednak dróżka albo deptak?
    Ciekawe też, skąd wiesz o tych tajnych sklepach w podziemiach? Czyżby tatuś przynosił wałówę?:)))

 2. Najkrótsze jego przemyślenia:

  „Religia jest dla ludzi bez rozumu.”
  „Naród wspaniały, tylko ludzie *urw*.”

  podpowiedzcie mi co tu czcić ???

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj