Uczcili 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystości w kościele i pod pomnikiem Piłsudskiego. ZDJĘCIA

27

Dziś Narodowe Święto Niepodległości. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. W wyniku upadku potęg zaborczych i własnych działań Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. 

Włodarze miasta i powiatu – m.in. starosta Paweł Masełko, wicestarosta Józef Gisman i sekretarz miasta Zbigniew Romanowicz – przedstawiciele wielu służb, organizacji oraz instytucji zebrali się dziś na placu Rady Europy, by wspólnie świętować 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Obchody poprzedziła msza święta z udziałem chóru Cantabile w kościele pod wezwaniem św. Zygmunta i św. Jadwigi. O godzinie 11.30 odbyła się uroczystość obejmująca odegranie hymnu państwowego, złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Wysłuchano także koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Echo Kresów.

27 KOMENTARZE

  1. Nowak i NowakoPOdodni w kościele nie byli, bo musieli zająć sobie miejsca siedzące kosztem starszych ludzi stojących na placu? Wstyd!

  2. Nevady też nie było, a i społeczna asystent Politbiura cebulowej jakoś nie za bardzo na zdjęciu zadowolona. Kukułka na foto nie tryska radością, pewnie jest zatroskana interesem barowym.

    • Byle tylko nie zaszkodzić i złego słowa nie powiedzieć o łaskawej im pani prezydent? Bo to nie jest PiS, tylko grupka interesów. Wystarczy popatrzeć i posłuchać guru Cebulowską. Dużo hałasu wokół siebie, nieszczerych, wręcz fałszywych uśmiechów i ta żądza władzy i posiadania. Obrzydliwe.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj