Uczcili 102. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość pod pomnikiem Piłsudskiego. ZDJĘCIA

46

Dziś Narodowe Święto Niepodległości. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. W wyniku upadku potęg zaborczych i własnych działań Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. 

Poseł RP Katarzyna Czochara, przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski, sekretarz miasta Zbigniew Romanowicz, członek zarządu powiatu Paweł Masełko, prezes Grupy Azoty ZAK S.A. Sławomir Lipkowski, radni miejscy i powiatowi, członkowie Stowarzyszenia Kresowian oraz Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle, przedstawiciele wielu służb i instytucji, zebrali się dziś na placu Rady Europy, by wspólnie świętować 102. rocznicę odzyskania niepodległości. Z uwagi na pandemię wydarzenie miało charakter symboliczny – bez udziału orkiestry, pocztów sztandarowych oraz bez wystąpień okolicznościowych. Odśpiewano hymn Polski oraz złożono wieńce przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

46 KOMENTARZE

 1. Jutro juz normalny dzien pracy , chetnie przeczytamy o Polish- Swiss Innovation Day 2020 ,(w zakladce GOSPODARKA ) , zwlaszcza ze dotyczy to posrednio portu w Kozlu.

 2. Państwu z ostatniego zdjęcia mandacik za brak maseczek? Czy może spływająca z pomnika chwała zabija wirusa jak łaska boża u księdza na ołtarzu który też maski nie musi nosić? Policja raczej tożsamość ustali bez problemu

  • Najpierw mandaciki dostana ci co łazili po ulicach i krzyczeli wulgaryzmy.
   Zreszta za wulgaryzmy też powinni otrzymać mandaciki .
   Ale tomus tego nie widział i nie słyszał.
   Oy tomus,taki hipokryta :)

 3. Tak, czemu nie pisze się z jakiego powodu i przez kogo utraciliśmy suwerenność ? A była to burżuazja podobna do rządzących w dzisiejszych czasach. Tak bo właśnie oni trwoniąc majątek narodowy, bawiąc się itd nie patrzyli na kraj i jego mieszkańców. A to właśnie jego mieszkańcy czyli Polacy walczyli oddając swe życie…. I to są patrioci. Bo czyn dla swej ojczyzny to patriotyzm ,a nie opowiadanie bzdur pt.”kocham nasz kraj” czy machanie flagą. Jeśli politycy nie otrzeźwieją to może powtórzyć się scenariusz. Chociaż i do was rodacy to się tyczy bo ciągle wojujecie ze sobą (PIS przeciw PO i odwrotnie). Już w czasie II wojny światowej, hitlerowcy wykorzystywali skłóconych Polaków A.L. czyli Armie ludową przeciw A.K. czyli Armie Krajową i odwrotnie….

  • Jako produkt regionalny, świętomarcińskie mogą być tylko z Poznania.

 4. Na zdjęciach nie ma pani pełnomocnik powiatowego PiS-u. Pani poseł , szefowej wojewódzkiego PiS też nie było. Społecznej asystent pani poseł też nie ma, a i radnej miejskiej z tej partii nie widać. Ludzie są zdziwieni tymi nieobecnościami.

  • Oczywiście partia rządząca ma wszystkich w du*ie, co się będą z plebsem zadawać. PIS jest ponad to, oni tylko w warszawce pod domem prezesa składają kwiaty i klęczą na kolanach.

  • Waźne jest to źe ty @”Kaziu” w imieniu wszystkich mieszkańcow KK złożyłes duży bialo-czerwony wieniec i zapaliłes znicz.
   W czasach epidemii koronawirusa każdy ale to każdy POLAK PATRIOTA powinien mieć z tylu głowy hasło „zostań w domu „.Obecnie wg obowiazujacych przepisow w zgromadzeniu moze wziac udzial tylko kilka osob zasadne jest ze w imieniu wszystkich Mieszkancow (niezależnie od przynaleznosci partyjnej czy wyznaniowej)wiazanki kwiatow skladają: przedstawieciel Prezydenta Miasta, przewodniczący Rady Miasta,przedstawieciel Starostwa ,przewodniczący Rady Powiatu , Słuźby Mundurowe oraz Przedstawiciele Stowarzyszeń. @”Kaziu” jak masz z tym problem to zadzwoń do mnie-numer telefonu znasz.
   Cześć i chwała BOHATEROM!

   • Uderz w stół to nożyce się odezwą. No i Grażyna się odezwała i przy tym smęci swoje przydługie mydlenie.
    Ludzie mówią, że jeśli PiS ma takich członków to daleko nie zajedzie. Szykuje się klapa.
    Krótko mówiąc to PiS-u tak naprawdę w Kędzierzynie-Koźlu nie ma, bo i też nic nie robi. Po prostu politycznie nie istnieje. Jest tylko szyld na ulicy Grunwaldzkiej.

    • Nie przesadzaj jest zawsze na stanowisku i gotowy do działania Newada, Cyklop no i społeczna asystent cebulowej. Kukułka też jest tam gdzie trzeba.

  • Ty za to znasz historię, a szczególnie gramatykę, po przecinku stawiamy spację. „Nie znających” piszemy razem „Nieznających”. Życzę powodzenia i ukończenia podstawówki.

 5. Kiedyś tam stała gwiazda, na cześć radzieckich „wyzwolicieli” czytaj gwałcicieli.
  Jaka szkoda, dla mnie nie ma różnicy.

  Pomysłodawcą utworzenia obozu w Berezie Kartuskiej dla niewygodnych Polaków był premier Leon Kozłowski, a jego pomysł zaakceptował Józef Piłsudski. Czy obecny rząd ma podobne plany? Jarosław bowiem wzoruje się na patriotyzmie marszałka,

  Niech zacytuję okwieconego wiązankami: Naród wspaniały, tylko ludzie k…
  Czy wg Was to następny w kolejce JPII ??

  • No i się wydało. Nie pomogło celowe ominięcie w nazwie między t, a K litery „e”. Byłeś obozowym na Krymie w słusznie minionej epoce? Tacy, jak ty powinni w pierdlach siedzieć, a nie świętować odzyskanie wolności.

  • BOLSZEWIA nigdy nie uznawała tego święta. NIGDY!? I tak im pozostało do dzisiaj. Chociaż DLA picu to niby świętują, bo tak NAKAZUJE im „mądrość etapu”. ? Kiedyś BOLSZEWIA nazwała to dialektyką maksistowską

 6. Czemu Na ndmie w swieto niepodleglosci i tez w niedziele ludzie chodza bez masek i nikt z tym nic Nie robi????? Ja mijalam ze 20 ludzi bez masek!!!!! I tak jest juz kolejna niedziele! Czemu policja nic z tym Nie robi??

  • Cała dostępna milicja była zgromadzona w stolicy gdzie odbywały się pokojowe, rodzinne marsze Prawdziwych Polaków Patriotów. W duchu miłości do bliźniego wszyscy okazywali sobie braterstwo, miłość i szacunek.

   Akty bandytyzmu, wandalizm to wina bojówek Tuska i Lempart. To właśnie oni podpalali mieszkania, bili służby i wywołali cały ten burdel.

   • Dokładnie Rychu, akty wandalizmu były na protestach organizowanych przez Lamparcice.
    Niszczenie i dewastacje kosciołów i pomników , i te hasła ”pełne miłosci i tolerancki” :))
    1 spalone miszkanie kontra ponad 100 zniszczeń bojówek pani Lempart.

    Ale widać dla takiego Rysia 1 jest większe od 100.
    Cóż lewacy maja swoja ”matematyke” :)))

 7. Nie widzę na zdjęciach roześmianej i rozkrzyczanej Porowskiej. Nie przyjechała? a gdzie jej zausznicy? Zawiedzeni nie spełnionymi obietnicami? Jeden jednak przyszedł… Może jeszcze na coś liczy? Oby się nie przeliczył.

 8. W 1918 roku Opolszczyzna nie wchodziła w terytorium Polski !
  A wiecie gdzie miał Piłsudski Opolszczyznę ? Tak, dokładnie TAM !!!
  Gamonie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj