Uciążliwe sąsiedztwo na osiedlu Piastów. Nocne alarmy w Lidlu zakłócają spokój mieszkańców

7

Mieszkańcy budynków położonych w sąsiedztwie marketu Lidl na osiedlu Piastów od kilku miesięcy nie mogą spać spokojnie. W godzinach nocnych w sklepie notorycznie uruchamia się syrena alarmowa. Mimo wielokrotnych apeli i próśb ze strony mieszkańców, jak do tej pory nie udało się rozwiązać problemu.

Problem pojawił się kilka miesięcy temu, gdy sklep przebudowywano. Podczas nocnych dostaw towaru w sklepie uruchamia się alarm. Jak informują nasi czytelnicy, syrena wyje zazwyczaj przez kilkanaście minut, choć zdarza się też, że sygnały dźwiękowe są emitowane nawet przez 1,5 godziny.

– Kilkukrotnie zgłaszaliśmy sprawę do centrali sieci, która zapewniała nas, że zajmie się sprawą, ale jak do tej pory nie widzimy żadnych efektów. W czasie uruchamiania się alarmu w sklepie obecny jest jego personel, ale także z ich strony nie ma żadnej reakcji. Jedynym rozwiązaniem jest wzywanie policji, dopiero po przyjeździe radiowozu alarm jest wyłączany – przekazał nam jeden z czytelników.

Po interwencji mieszkańców skontaktowaliśmy się z biurem prasowym sieci, ale mimo upływu kilku tygodni nie doczekaliśmy się żadnej reakcji. O sprawę zapytaliśmy również rzecznika prasowego kędzierzyńsko-kozielskiej policji. – Sprawa jest nam znana, funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę z personelem sklepu, który zadeklarował, że zajmą się problemem. Jeśli tak się nie stanie i mieszkańcy złożą zawiadomienie o zakłócaniu ciszy nocnej, to podejmiemy dalsze czynności – zadeklarowała nadkomisarz Magdalena Nakoneczna.

Wideo nadesłane przez czytelnika.

7 KOMENTARZE

  • Zgoda, budują IV Rzeszę, szkoda jedynie, że Adolf nie wiadomo gdzie jest, ponoć mózg w Moskwie był na badaniach, bo Stalin chciał się dowiedzieć gdzie było było źródło geniuszu.
   I Rzesza pozwoliła Polsce w trakcie krótkiego bezkrólewia ( a raczej bez cesarstwa) na samowolną koronację króla Bolesława I Chrobrego.
   II Rzesza też nieprzychylna nieistniejącej Polsce – prorok Bismarck: Dajcie się rządzić Polakom, a sami się wykończą – było w międzywojniu i mamy to teraz w XXI wieku.
   III Rzesza – wiadomo, potrzebowała terenów do rozwoju i przestrzeni życiowej dla rasy panów.

   To pozwala mi zrozumieć fobie Naczelnika Na Kaczych Łapkach i jego strach przed silnym sąsiadem zza Odry. Nie przeszkadza mu to z sukcesem sprzedać polskie stacje benzynowe LOTOS Ruskim, którzy chcą powrotu wpływów i chętnie zaopiekują się Polską.

   PiS to największa PATOLOGIA jaka Polskę spotkała, jesteście pośmiewiskiem Europy ! Nikt nie rozumie o co Wam chodzi w tej PiSowskiej komunie, wstyd wyciągać polski paszport, jedynie w San Escobar witali mnie chlebem i solą.

   • Dziękujemy za lekcję historii.
    Ładnie dbasz o ducha prawdziwego aryjczyka i poprawność polityczną zgodną z linią przewodnej partii w UE.
    Program nauczania zaliczony zgodnie z wytycznymi III Rzeszy.
    Co ciekawego w IV Rzeszy ?
    Pandemia zabrała w niej 1 000 000 przedstawicieli rasy panów.

    • Zgodzę się, że 1.000.000 to zabrała wg … paska Wiadomości TVP.

     A według bardziej wiarygodnych danych WHO to zmarłych z powodu COVID jest:
     Niemcy 115.000
     Polska 102.000

     gdzie liczba ludności Polski jest połową tego co za Odrą. Polska śmiertelność jest 2x większa niż u Niemca.

 1. Przeciez jest jakas firma ochroniarska zajmujaca sie moitorowaniem takich obiektow, problem tkwi w niedostatecznej konserwacji systemu antywlamaniowego , wskazany jest przeglad techniczny, widac LIDLOWI szkoda kasy na tego typu operacje!?

 2. Wzywanie policji? Od kiedy policja jest od wyłączania alarmu? Gdzie tu zagrozenie zycia?
  W cywilizowanych krajach policja nie przyjezdza do alarmu. To jest zadanie administratora obiektu.

Skomentuj