„Ucho, gardło, nóż” – monodram Krystyny Jandy na ekranie kędzierzyńskiego Heliosa

0

Helios we współpracy z #TheMuBA zaprasza na transmisję monodramu Krystyny Jandy „Ucho, gardło, nóż”.

#TheMuBa (theatre – music – ballet) to spektakle teatralne, koncerty, przedstawienia baletowe, dostępne w wersji LIVE na nowoczesnej platformie internetowej. Innowacyjny projekt stworzony przez miłośników sztuki: Borysa Szyca, Jarosława Kuźniara oraz Marka Maślankę.

We współpracy z platformą #TheMuBa zapraszamy na wyjątkowy seans… teatralny na żywo! Transmisja rozpocznie się punktualnie o 19:30, a seans nie będzie poprzedzony blokiem reklamowym.

„Ucho, gardło, nóż” to kontrowersyjny monodram wyreżyserowany i zagrany przez wybitną Krystynę Jandę. Artystka jest także autorką adaptacji teatralnej książki Vedrany Rudan (o tym samym tytule), na której oparty jest spektakl.

Bohaterka Tonka Babić to kobieta po pięćdziesiątce, która spędza bezsenną noc. Leży w łóżku przy włączonym bez dźwięku telewizorze i – pochłaniając kolejne tabliczki czekolady – opowiada swoje życie. Przeskakuje z miejsca na miejsce. Tragiczne wydarzenia przeplata komicznymi epizodami, rwie narrację, droczy się z ciekawskim czytelnikiem-podglądaczem. Jest szczera aż do bólu, nie oszczędza nikogo, ale przede wszystkim nie oszczędza samej siebie.

UWAGA! SPEKTAKL TYLKO DLA WIDZÓW PEŁNOLETNICH.

Skomentuj