Tysięczny tłum na ulicach Kędzierzyna-Koźla. To był największy z dotychczasowych protestów

86

Przygotowywany od tygodnia protest kobiet w Kędzierzynie-Koźlu był największą ze wszystkich dotychczasowych demonstracji, które wyszły na ulice miasta.

Protesty, podobnie jak ma to miejsce w całej Polsce, zaczęły się w zeszłym tygodniu. W największej z dotychczasowych manifestacji brało udział ponad 500 osób. Dziś mogło być ich nawet około tysiąca, choć początkowo można było odnieść wrażenie, że rekord frekwencji nie zostanie pobity. Gdy marsz ruszył, dołączały się do niego jednak kolejne osoby.

Uczestnicy protestu sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego, które ma nastąpić w wyniku orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Dzisiejszy marsz był nie tylko najliczniejszy, ale też zdecydowanie najgłośniejszy – do protestu przyłączyli się motocykliści, a ryk silników mieszał się z okrzykami i policyjnymi syrenami.

Wśród protestujących zobaczyć można było senatora Beniamina Godylę, przewodniczącego rady miasta Ireneusza Wiśniewskiego, wiceprezydenta Wojciecha Jagiełłę, czy radnych miejskich Hannę Białas i Adama Oczosia.

Protest spod dworca najpierw ruszył na NDM, tam zawrócił i skierował się w stronę Pogorzelca, doszedł aż do ronda Milenijnego i ruszył ponownie pod dworzec. Tam tradycyjnie odbył się wiec.

Marsz przebiegł stosunkowe spokojnie i bez większych incydentów. Po godzinie 19 ludzie zaczęli się rozchodzić.

86 KOMENTARZE

 1. Miasto kobiecych zj….w genetycznych (chyba przez benzen)mieszanka troli z całej Polski co myśli że coś tym zdziała.Czekamy aż służby dostaną rozkaz i z armatki wodnej je pociągną .Wtedy to już nawet na normalny spacer nie wyjdą

 2. Wielkie ukłony dla naszych Panów! Poparcie strajkujacych kobiet to wyraz opieki i zrozumienia! Funkcje sie tylko sprawuje,mądrym mężczyzna jest sie zawsze.Nasi radni,było Ich wczesniej wiecej…szczgólnie Panie Radne..pokazały swoją więź z kobietami naszego miasta.Również cieszy fakt,że Pani Prezydent,jako najwazniejsza osoba w miescie,takze rozumie obecną sytuacje kobiet w Polsce i pospacerowała z nimi ,dodając Im otuchy i wiary! Jako uczestniczka ,bardzo dziękuje.

 3. Wszystkim tym kobietkom co tam wypełzły życzę aborcji na życzenie, ot tak sobie siup i po problemie:) Proszę szanownej redakcji więcej nie pokazywać tego marszu bo to już przekroczyło wszelkie dopuszczalne normy. A gdzie jest policja? Auta wyją klaksonami bez powodu na terenie zabudowanym? Motory również utrudniają ruch.Hello???

 4. Jak pozaziebiacie pecherze,to w Novej znajdziecie leczenie.Jak macice,to skonczy sie wasz problem donoszenia ciąży.A ta ekipa miejska buja się ciągle na kwarantannie z przerwą na spacery po ulicach.

 5. Debilizm sięgnął zenitu karwasz twarz. Ciekawe czy była też przywódczyni stada tego matołkowa? Pozamykać tych siewców zarazy, niech się sami powykańczają i nie narażają innych ludzi na zakażenie. Lansują się cymbaliści w oparach benzenu, bo smród aż poraża. Nawet okna nie można otworzyć tak wali. Jeszcze ryk silników. Paranoja jakaś. Może zbiorowe pierdzenie jeszcze urządzicie. Zawsze to jakieś dodatkowa atrakcja. Kompletny brak odpowiedzialności przy takiej ilości zakażeń i zgonów. Ale dzikusów to bawi. Zrobili sobie zbiorowe party w czasie pandemii. ?

 6. Nie rozumiem. Za brak maseczek staruszki i nie tylko dostawali mandaty a tu nielegalne zgromadzenie chronione przez Policję? Może trzeba jednak egzekwować prawo wobec wszystkich obywateli tak samo.

  • Ja jak czegoś nie wiem lub nie rozumiem !! to się pytam … a ty nie masz nikogo dookoła siebie mądrzejszego od siebie??? same pisomatołki kościelne . Zapraszam ich wszystkich na niedzielne CZARY-MARY do kościołów i na poczęstunek na plebani !!! Tylko nie zapominajcie o całowaniu w rękę proboszcza.

 7. Brawa dla organizatorów że potrafiliście wyprowadzić na ulicę dzieci . Tylko nie rozumiem tego ujadania nauczycieli którzy najwięcej krzyczeli o zdalne nauczanie bo Koronowirus w szkołach panuje, a teraz razem z dziećmi na ulicach szopki urządzają.

 8. Trybunał Konstytucyjny 28 maja 1997 roku zajmował się ta sprawą i Trybunał Konstytucyjny w roku 2020 wydał taki sam werdykt.
  1. Dlaczego dotychczas to orzeczenie nie było respektowane?
  2. Dlaczego wtedy nie budziło takich emocji i nie wszczynano burd?

  Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z dnia 28 maja 1997 r. K 26/96
  „Skład orzekający
  Trybunał Konstytucyjny w składzie: Andrzej Zoll – przewodniczący i sprawozdawca, Zdzisław Czeszejko-Sochacki, Tomasz Dybowski, Lech Garlicki, Stefan J. Jaworski, Krzysztof Kolasiński, Wojciech Łączkowski, Ferdynand Rymarz, Jadwiga Skórzewska-Łosiak, Wojciech Sokolewicz, Janusz Trzciński, Błażej Wierzbowski,
  Joanna Szymczak – protokolant.
  Sentencja
  Po rozpoznaniu 27 maja 1997 r. na rozprawie sprawy z wniosku grupy Senatorów Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem umocowanych przedstawicieli uczestników postępowania: wnioskodawcy, Sejmu RP i Prokuratora Generalnego o zbadanie:
  zgodności art. 1 pkt 2, pkt 4 lit. b i c, pkt 5 w zakresie dotyczącym art. 4a ust. 1 pkt 4, art. 2 pkt 1 i 2 oraz art. 3 pkt 1, 2 i 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 r. o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 139, poz. 646) z art. 1, art. 67 ust. 1 i 2 oraz art. 79 ust. 1 przepisów konstytucyjnych pozostawionych w mocy na podstawie art. 77 Ustawy Konstytucyjnej z dnia 17 października 1992 r. o wzajemnych stosunkach między władzą ustawodawczą i wykonawczą Rzeczypospolitej Polskiej oraz o samorządzie terytorialnym (Dz. U. Nr 84 poz. 426; zm.: z 1995 r. Nr 38 poz. 148, Nr 150, poz. 729; z 1996 r. Nr 106, poz. 488),
  orzeka:
  1. Art. 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 r. o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 139, poz. 646), w zakresie w jakim uzależnia ochronę życia w fazie prenatalnej od decyzji ustawodawcy zwykłego, jest niezgodny z art. 1 oraz art. 79 ust. 1 przepisów konstytucyjnych pozostawionych w mocy na podstawie art. 77 Ustawy Konstytucyjnej z dnia 17 października 1992 r. o wzajemnych stosunkach między władzą ustawodawczą i wykonawczą Rzeczypospolitej Polskiej oraz o samorządzie terytorialnym (Dz. U. Nr 84 poz. 426; zm.: z 1995 r. Nr 38 poz. 148, Nr 150, poz. 729; z 1996 r. Nr 106, poz. 488) przez to, że
  NARUSZA KONSTYTUCYJNE GWARANCJE OCHRONY ŻYCIA LUDZKIEGO W KAŻDEJ FAZIE JEGO ROZWOJU.”

  Wybory przegrywają któryś raz. Do koryta trzeba dopchać się.
  Naprawdę chodzi o coś więcej i jesteście zwykłym mięskiem do wykorzystania politycznie. Brawo Wy.

  Niedawno wołano Konstytucja, skargi do Unii Europejskiej, „obrona” Sądów, „dbanie” by ludzie nie zarazili się wirusem w lokalach wyborczych w wyborach. Teraz mają to głęboko gdzieś.

  Marta Lempart to lesbijka zatem sama nigdy dzieci mieć nie będzie. Zamiast dzieci woli psy, suczki oczywiście, bo poza dziećmi nienawidzi też mężczyzn. I nagle zaczyna dbać o „macice” w ciąży innych kobiet, a nie od dziś namawia do zabija.
  Sama przegrała w wyborach na prezydenta Wrocławia i na europosła. Ma bardzo silne korzenie lewicowe.
  Z wykształcenia prawniczka zatem doskonale zdaje z bezsensowności pod względem prawnym swoich twierdzeń. Ciekawe czy w jej firmach cały czas wszyscy zatrudnieni mieli i mają umowę o pracę. Wątpliwe. W dodatku jako deweloper kantuje ludzi, skupuje tanio kamienice i robi wypad mieszkańcom (system warszawski?)

  O czymś to świadczy.

  Brawo niezbyt rozgarnięty narodzie…

  W******ać

  • Zobaczymy jak się dorobisz platfiucie. Masz chyba rozwolnienie w czaszce jak cie to bawi. Nawdychał się benzenu siewca zarazy i bredzi.

   • Ale pojechałeś…. czy ktoś tu obraża ciebie ? a ja ugryzłem się w język i po prostu ci wybaczam…………………….. W*********j

    • Nigdzie nie pojechałem czerepie. Jestem na miejscu. Dobrze, żę w pędzel się nie ugryzłeś. A te gwiazdki to sobie wypal żelazem na czole i na odwłoku i s########j w podskokach patyczku.

 9. A co Wy myślicie wszystkie biedne, zmanipulowane ulicznice? Że Lempart Wam chce zrobić dobrze? Że to jakiś Mesjasz w spódnicy? Wolność wiodąca lud na barykady? Ona Wam jeszcze ze swoim wrodzonym wdziękiem delikatnie powie WY….Ć! Ona Radę powołała. Kto przy zdrowych zmysłach będzie się z nią konsultował?!

 10. Krzyczeli wyp…laj, wyp…laj i w końcu w Warszawie Trzaskowski wyp…lił Rabieja? z roboty

  Fiu, fiu, fiu Nie wiedziałem że to aż taka SKRAJNA homofobia? W dodatku POstępowa?

 11. Tracimy bezpowrotnie okazję zbadania transmisji wirusa. Policja powinna wszystkich uczestników wylegitymować a Sanepid pobrać wymazy i zbadać czy są zarażeni.
  I tak na każdej manifestacji. Może chociaż to było by pozytywnym wynikiem i sensem tych protestów.

  • B.długo śledzę twoje wypociny i to na każdy temat . Jestem twoim fanem i cichym wielbicielem twojej twórczości !!! a na ten temat to coś wstawię —- Uzyskane z Ministerstwa Cyfryzacji dane za październik są już bardziej niepokojące. Wzrost liczby zgonów w stosunku do października 2019 roku wyniósł prawie 40 proc. – a sama ich liczba była największa od 2015 roku. W dodatku po raz pierwszy blisko trzech lat tygodniowa liczba zgonów w Polsce przekroczyła 10 tys. AMEN . ludzie umierają a w Ministerstwie Zdrowia miesiąc temu premie sobie wypłacili po 20-30 tysi. i gitara .A Szumowski-najlepszy min. w historii przygotował nas na drugą falę !!!!! a tu pierwsza się nie skończyła.

 12. Ile płacili za w888888888ć i tak dalej a może kazali w szkole?
  Brawo nauczyciele że popieracie te idiotyzmy to tak ja by mechanik samochodowy narzekał że jest za dużo aut ale Wy i tak nie ogarniacie tylko słuchacie Broniarza który już nie raz Was wprowadził w maliny.

 13. W związku z organizowanymi demonstracjami policja odnotowała 22 wtargnięcia na msze i 79 uszkodzeń elewacji Kościołów – poinformował w czwartek rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że tylko w związku ze wspomnianymi wydarzeniami zatrzymano ok. 80 osób, a w ponad 100 przypadkach policja wraz z prokuraturą prowadzą stosowne postępowania.
  Przypomniał jednocześnie o stanie epidemii i zakazie gromadzenia się oraz obowiązku zakrywania ust. – Osoby gromadzące się na ulicach pochodzą z różnych środowisk i grup społecznych, jednak szczegółów nie podajemy, zachowując bezstronność w naszych działaniach – wyjaśnił rzecznik KGP.
  Podkreślił także, że w związku z czwartkowymi zbiegowiskami ujawniono 9 przestępstw, prawie 500 wykroczeń, pouczono niemal 120 osób i nałożono ponad 200 mandatów karnych, a w całym kraju odbyło się łącznie 410 nielegalnych zgromadzeń i zbiegowisk o rożnej wielkości, które zabezpieczali policjanci. – Łącznie w związku ze zbiegowiskami wystosowanych zostało prawie 200 wniosków o ukaranie do sądu.

  Dodatkowo

  Toruńska prokuratura wszczęła śledztwo ws. możliwego złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktów religijnych m.in. przez posłankę Lewicy Joannę Scheuring-Wielgus. Za ten czyn grozi grzywna, kara ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat 2.
  Postępowanie prowadzone jest ws. czynu z artykułu 195 par. 1 Kk, czyli złośliwego przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu aktów religijnych. Dodatkowo śledczy badają czy doszło do wyczerpania znamion czynu z artykułu 255 par. 3, który mówi o publicznym pochwalaniu popełnienia przestępstwa.

  Brawo niezbyt rozgarnięty narodzie…

  W******ać

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-29/wtargniecia-na-msze-zniszczone-elewacje-kosciolow-zatrzymania-dane-policji/?ref=article

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-11-03/poslanka-lewicy-w-kosciele-z-transparentem-prokuratura-wszczela-sledztwo/?ref=najnowsze

 14. Manifestacja w dobie pandemii!!! – mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa i organizatorzy z p. Nowosielską i p. Jagiełło na czele poniosą tego konsekwencje. W razie choroby dla nich na pewno nie zabraknie miejsca w szpitalu.

 15. Co tam tysiąc, dziesięć tysięcy, sto tysięcy. Papier i internet jest cierpliwy. Niestety dla lewaków prawda jest inna, nawet z tajnymi współpracownikami to tylko kilka procent wyborców, a tłuszczy tylko 1%. Jeden procent.

 16. Cyt.: „Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, m.in. powodując zagrożenie w czasie epidemii, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem – przekazała w komunikacie rzeczniczka prasowa ministerstwa edukacji narodowej Anna Ostrowska.
  „Mamy sygnały, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach. Naszym obowiązkiem jest natychmiastowa reakcja na takie informacje”
  – napisała w komunikacie w nocy z poniedziałku na wtorek rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska.
  Jak dodała, „zgodnie z zapowiedzią poprosiliśmy kuratorów oświaty o sprawdzenie czy takie sytuacje miały miejsce w ich regionie i jaka była na nie reakcja dyrektorów szkół”.
  „Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, powodując zagrożenie w czasie epidemii i zachowując się w sposób uwłaczający etosowi ich zawodu, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem…”
  Może wreszcie skończy się indoktrynacja młodzieży przez tych, którzy chcą młodych ukształtować na swoją komuszą i antypolską modłę?

  • Panie dyrektorze – nauczycielu Wiśniewski, panie John, panie Masełko, pani Targosz i inni nauczyciele, dyrektorzy placówek oświatowych, co powiecie na komunikatu MEN-u w sprawie uczestnictwa w tej ohydnej hucpie??????!!!!!!!
   Co na te wieczorne wypady propagujące legalną aborcję wzbogacane wulgarnymi przekleństwami młodzieży szkolnej i udziału w nich ciała pedagogicznego mają do powiedzenia organy
   prowadzące?????????

 17. A ja się pytam gdzie jest Sabinka??
  Nie pokazała się na „takiej imprezie” – przecież to jawny brak taniego promowania się co jest nie podobne do tej Pani.

  SABINKA gdzie jesteś?? SABINKA??

  A może w końcu zajęła się czymś pożytecznym np. benzenem???

  • Panie Al Fayed! Chyba zza grobu Pan warczy! Ta Sabinka,to dla kulturalnego człowieka Pani Prezydent Miasta Kedzierzyna- Koxla! Ostatnie wybory samorządowe pokazały,ze Pani Prezydent II kadencji,nie potrzebuje :”taniego promowania” ! Dla niektórych ta manifestacja kobiet,stała sie okazją do szkalowania,wysmiewania wszystkich uczestników strajku!Jest demokracja,kazdy ma prawo do wyrażania swego zdania.NIE..takie zdania może wypowiadać TYLKO zwolennik lepszego sortu!Ubliżanie,obrażanie,plucie,nienawiść,szkaloiwanie..mozna wymieniac i wymieniac..a można po prostu milczec ,mając inne zdanie.? Jesteście tak „odważni”?

   • ”Ubliżanie,obrażanie,plucie,nienawiść,szkaloiwanie..mozna wymieniac i wymieniac..”
    I niszczenie pomników i kosciołów jeszcze bym dodał i mamy pełen obraz tych ”pokojowych protestów”..

 18. wreszcie wyszło szydło z worka o co tu chodzi politycy biorący udział w tej maskaradzie udowodnili to.Nie wyszło im na wyborach, na forum unii europejskiej , teraz podjudzają

 19. Zgadzam się z niektórymi postulatami protestu, ale w tym momencie trzeba sobie zadać pytanie czy te strajki przyniosą jakieś rezultaty. Mamy pandemię, można zorganizować ogólnopolskie strajki kobiet, rolników, przedsiębiorców itd. na wiosnę lub lato. Uderzyć ze zdwojoną siłą nie utrudniając pracy obciążonej służbie zdrowia oraz policji. Z tego co widziałem OSK wystosowało jakieś postulaty dotyczące nie tylko aborcji, a też uciemiężonych mniejszości, w skutek tego nie wiadomo już o co tak naprawdę chodzi.

 20. Władzo!!!!!! opamiętajcie się, zawieście wyrok trybunału nim będzie za późno, ludzie zostaną w domach,corona w końcu odpuści.

 21. Dziękuje w imieniu swoim oraz mojego licznego koronawirusowego rodzeństwa za wczorajszy, tak liczny protest :) Dawno nie byliśmy już pośród tak dużej liczby osób :) Części z protestujących zostawiliśmy naszą niespodziankę… dowiedzą się o niej za 10 -14 dni… Pozdrawiamy i co złego to nie my! hihihihi

 22. Taak…mijałam to” szanowne „zgromadzenie.
  Gdyby nie fakt że mamy pandemiię można by się było nawet uśmiechnąć..miałam wrażenie że idzie przedszkole( zdemoralizowane w sporej mierze)ale jednak to dzieci ,nie mające kompletnie pojęcia o tej sferze życia w której sprawie protestują. Moja kilkuletnia córeczka bardzo chciala wiedzieć co oni krzyczą.
  I co miałam jej powiedzieć ?..
  Sama przez 10 lat walczyłam by móc zostać mamą drugi raz, straciłam czwórkę dzieci..
  Wiem ile bólu nie raz wiąże się z macierzyństwem..jednak kochani protestujący..
  Jeśli myślicie że mając w zanadrzu aborcję wasze życie bedzie prostsze to jesteście w potwornym błędzie…Życie nigdy nie jest proste. I zabijanie niewinnych jeśli choć trochę myślicie..to zrozumiecie że prowadzi do nikąd a jedynie do jeszcze większego bólu.

  • Brawo! Więcej takich odpowiedzialnych mam. Zastanawiające jest dlaczego nie pyta się o zdanie ojców. Czyżby wszystko odbywało się w drodze partenogenezy?

  • Po co te komunały. Chciałaś mieć dziecko z mózgiem na wierzchu, z jednym okiem po środku czoła, bez rąk i nóg itp: – czy może prawidłowo rozwinięte?

   • To sprawa etyki Tadziu albo jej braku. Wszyscy są piękni, zdrowi i młodzi tylko po obróbce w paintshopie. Ktoś może mieć inne zdanie niż Ty i musisz się z tym pogodzić. Nie każdy będzie biegał po ulicy i darł się, co, komu i dlaczego chce zrobić.

  • Masz poparcie wielu osób w tym pomijanych głosów ojców. Rozumiem, że to z powodu partenogenezy i czujności cenzora na krótkim łańcuszku.

 23. Dyrektorzy, organy prowadzące i Kuratorzy powinni zaglądnąć na facebooki dyrektorów, radnych i nauczycieli. Wiele „ciekawych” treści. Materiał do analizy i wyciągnięcia konsekwencji, bo ideologia LGBT, jak Lenin – wiecznie żywa. Strajk kobiet (czy aby na pewno ich)? Czemu nie? itp indoktrynacja.

  • Odwaga? Skrajna głupota, nieodpowiedzialność i krótkowzroczność. Tego teraz uczą w szkołach? Prokuratura ma dokumentację zdjęciową i przyjdzie i na te … czas. Niektóre z nich już niedługo zaczną płakać nad losem najbliższych. Policja zarobi na mandatach za nielegalne zgromadzenia. Podjudzaczy pod sąd!!!

 24. Przez te cymbały mamy tylko więcej tego wirusa. Senator i radni platformy perwersyjnie zwaną obywatelska na czele …marszu śmierci. Tusk będzie z was dumny. Czego ci ludzie jeszcze nie zrobią żeby zaistnieć i zaszkodzić polskiemu rządowi i Polakom? W Brukseli się nie da, to próbują lokalnie. Totalne dno.

 25. odwagę wykazalali co najwyżej nauczyciele i dyrektorzy szkół, którzy muszą liczyć się z poważnymi konswkwencjami służbowymi inawet w skrajnych przypadkach karnymi

  • Nie ma zdziwienie, bo to jeden z ostatnich bastionów komuny. Czas na totalne przewietrzenie i porządki. Panie Ministrze Czarnek, wiele jest w tym temacie jeszcze do zrobienia. Jacyś dziwni edukatorzy, lgbt, strajki, strajki kobiet, marginalizowanie i wyśmiewanie świąt kościelnych i narodowych itp. Jak tak można manipulować młodymi ludźmi?

  • Odwagę????? debilną nienawiść i głupotę.
   Niedługo braknie miejsc w szpitalu przez takich gamoni popierających pomyleńców zarażających niewinnych ludzi przywiezionym wirusem z Wa-wy.

 26. Nie wiem z czego się co poniektórzy cieszą, że siewcy śmierci rozsiewali po Kędzierzynie zarazę przywleczoną z Warszawy?
  Za kilka dni sie zacznie kowid-jazda …

 27. Pytanie do organizatorek tego waszego spędu. Kto wam dał moralne prawo do używania słów cytuję: „My kobiety” ?. Ja też jestem kobietą i jestem Polką i nie życzę sobie żeby ktokolwiek utożsamiał mnie z tym waszym cyrkiem , urządzanym na ulicach miast. JESTEM ZA ŻYCIEM.

 28. Wasze głupawe i chamskie komentarze są przerażające. Wprawdzie prymitywne wypowiedzi facetów o kobietach są na tym forum codziennością, jednak zasmuca fakt, że tym razem nawet u pań wstawiających tu swoje komentarze nie ma ilości śladowych empatii dla kobiet walczących o szacunek dla swojej płci. O szacunek oraz o prawa, które im się należą. I tu muszę was rozczarować, czasy gdy kobiety paliło się na stosie już nie wócą. Ja wiem, że niektórzy z was nad tym ubolewają. Ale domyślam się też, że ostatnie lata życia w PIS-landii nie mogły nie wpłynąć na stan waszych umysłów.

 29. Nie odwagę, a skrajną nieodpowiedzialność i głupotę. I tacy pedagodzy kształcą nasze dzieci? Nie jest żadną tajemnicą, że szkoły to jeden z ostatnich bastionów komuny. Gdybyście posłuchali co nauczyciele wygadują w pokojach nauczycielskich… Zgroza! Po oczyszczeniu ze złogów komunizmu wymiaru sprawiedliwości czas i na tę ważną sferę naszego życia, czyli oświatę.

 30. A sumienia za zabicie nie ma? Sumienie moze zniszczyc cale zycie . Oslabia organizm. One nawet Nie zdaja sobie z tego sprawy. No ale to sa ludzie PO . Tylko w glowie instagramy, geje, lesbijki , wulgaryzmy itd. 8 lat rzadow PO zniszczylo polske. Teraz PiS musi to naprawic 8 lat. karma karma ! Nic sie Nie dzieje bez przyczyny.

 31. Wszystkich serdecznie przepraszam za moje poprzednie wpisy. Uchlałem się jak wieprz i kiedy wytrzeźwiałem zrobiło mi się wstyd.

  • Nie poddawaj się. Masz 100 % racji. Być może poprawność polityczna już nas tak zmieniła, że prawdę mówimy tylko po pijaku.
   PS
   A tak na marginesie. Trapi mnie jeden problem. Dlaczego matki dzieci, które w ciąży nie wykazywały uszkodzeń a w czasie porodu były niedotlenione i po roku okazują się być dziećmi niepełnosprawnymi umysłowo, są karane i muszą się tym dzieckiem opiekować do końca swojego życia.
   Sprawiedliwie należałoby wprowadzić aborcję opóźnioną np. do ukończenia przez dziecko drugiego roku życia.

   • Chcesz pseudofilozoficzne wywody to proszę bardzo.
    Co ty na to: W zgodzie z sprawiedliwością społeczną należy po ukończeniu 18 lat zamiast drugiego roku życia proponowane przez Ciebie @Alina. Wówczas odpowiednia komisja sprawdzi za pomocą testów zdolności umysłowe, fizyczne, po wywiadzie środowiskowym, czy utożsamia się z wartościami europejskimi, przejrzeniu miesięcznych raportów z : żłóbka, przedszkola, szkoły STWIERDZI czy dana osoba nadaje się do życia w europejskim społeczeństwie.
    Jeśli TAK to żyje dalej.
    Jeśli NIE to zostaje uśmiercone na koszt państwa, przy czym koszty utrzymania od poczęcia do weryfikacji przez komisję zostałyby zwrócone rodzicom przez Unię Europejską. W końcu to tylko zlepek komórek którym nie powinno się przejmować.

    PS
    Spodobało się Tobie @Alina.

     • Zatem nie powonień trapić cię ten problem. Wyjedź do tych krajów.

      W Holandii (obecnie Niderlandy) to nie jest na życzenie.
      Jest komisja z lekarzy, psychologów itd. którzy po wyczerpaniu absolutnie wszystkich możliwości leczenia i prawnych za zgodą zainteresowanej osoby wydają zgodę na eutanazję. Wbrew obiegowej opinii to bardzo długa i wyboista droga.

   • Philip K. Dick napisał w latach 70tych opowiadanie „The Pre-persons”, po polsku: „Przedludzie” („Przedosoby”). Tylko czekać takiej rzeczywistości. Smutne

   • Ty się Kędzierzynianin tym POtłukom nie tłumacz. Każdy ma prawo sobie POpić. Ja też od dwóch dni POpijam. Tylko u mnie jest dobra zagrycha. Spróbuj pić POd ogórka małosolnego. Pomaga. Lewakami, komuchami, ateistami i hołotą brukselską się nie przejmuj, pij i rób swoje. Już Cię lubię.

 32. Pisowskie kundle codziennie ujadały na forum, a marsze i tak się odbywały. Nikt się nie przejmuje tym co piszecie .Ludzie was lekceważą.

 33. A co się stało z 1000 tłumem wczoraj?Olaliście ideę skrobankową na rzecz Galerii Odrzanskiej. Doniosę do waszej naczelnej lesbijki lamparcicy.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj