Tysiąc złotych za znalezienie Fafika! Wolontariusze schroniska robią wszystko, by odzyskać zaginionego pieska

4

Losem tego psiaka żyją w schronisku wszyscy. Pracownicy i wolontariusze poruszają niebo i ziemię, by się odnalazł. Tuż po przybyciu do nowego domu Fafik uciekł i teraz samotnie błąka się po terenie, którego nie zna. Wolontariusze wyznaczyli nagrodę w wysokości tysiąca złotych za odnalezienie pieska.

Fafik to mały, młodziutki piesek, który trafił do schroniska w kwietniu tego roku. Ku zaskoczeniu pracowników schroniska długo nie mógł znaleźć nowego domu. Kiedy w końcu się to udało, wszyscy bardzo się cieszyli. Mały psiak trafił do swoich nowych właścicieli w Starych Kotkowicach.

Niestety ta radość nie trwała długo, jak się przypadkowo dowiedzieli pracownicy schroniska, piesek dwie godziny po wypuszczeniu go na posesję właścicieli uciekł.

Tak się cieszyliśmy, że nasz Fafik znalazł nowy dom. Wypuszczenie go na nowy teren bez nadzoru, bez zabezpieczenia przed ucieczką, było bardzo nierozsądne, najgorsze, że nikt go nie szukał. O tym, że zaginął, dowiedzieliśmy się, gdy wybieraliśmy się w tamte okolice na interwencję. Najgorsze jest, że właściciele nie widzą problemu, piesek uciekł, no i co z tego? – mówi Grażyna Hamala, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu.

Kierownik schroniska apeluje, aby pamiętać, że pies w nowym miejscu może czuć się nieswojo i trzeba o niego się w tych pierwszych dniach szczególnie troszczyć.

Piesek, gdy trafia do nowego miejsca, jest zdezorientowany, należy go dobrze pilnować. Nie można mu ufać, bo on może mieć różne pomysły. Jak się zgubi, nie odnajdzie drogi nigdzie. Jestem załamana tą sytuacją, były takie ulewy, burze, musi być bardzo wystraszony i zagubiony – dodaje kierownik.

Wolontariusze ze schroniska postanowili pójść krok dalej i wyznaczyć nagrodę pieniężną za znalezienie pieska. Teraz osoba, która znajdzie Fafika, otrzyma tysiąc złotych. Na tę kwotę złożyli się sami.

– Wszystkim nam bardzo zależy, aby Fafik się odnalazł. My jesteśmy w schronisku na co dzień i przeżywamy każdą adopcję. Bardzo emocjonalnie zżywamy się z tymi zwierzętami i cieszymy się z każdego nowego domu. Mamy nadzieję, że Fafik szybko się odnajdzie, może nagroda to przyspieszy – mówi Małgorzata Przeniosło, wolontariuszka schroniska.

4 KOMENTARZE

  1. Może trzeba by lepiej weryfikować osoby chcące adoptować zwierzę. I umawiać się na wizytę poadopcyjną celem sprawdzenia warunków. jak widać zwierzęta nie zawsze trafiają do odpowiedzialnych ludzi.

  2. Jak ktoś adoptuje psa a potem nie widzi problemu jak pies uciekł i go to w ogóle nie obchodzi powinien mieć zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt. To nie są zabawki jakieś. Ludzka głupota nie zna granic.

  3. Fajny piesio…

    Ten pies jest tak samo piękny jak żywe ryby w Odrze. Obawiam się, że będzie jak z tą rzeką, że Milicja ogłosiła nagrodę 1.000.000pln ( nowiutkie wydrukowane przez Glapińskiego ), a sprawca zatrucia Odry jeszcze się nie zgłosił.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj