Tymczasem w Kędzierzynie-Koźlu powstało… nowe rondo. Tak wygląda osiedle po remoncie. ZDJĘCIA

0

Trochę niepostrzeżenie w Kędzierzynie-Koźlu pojawiło się kolejne rondo – zastąpiło jedną ze zwykłych”krzyżówek” na osiedlu Azoty.

Przebudowa dróg na osiedlu Azoty trwała ostatnie pół roku. Tak dużego remontu w tej części miasta jeszcze nie było. Stan ulicy Wincentego Witosa wołał o pomstę do nieba. Nawierzchnia w wielu miejscach w rzeczywistości stanowiła nagromadzone przez lata łaty i po każdej zimie przypominała ser szwajcarski. Remont był więc kompleksowy. Poza całkowitą wyminą nawierzchni ulic, chodników i parkingów wybudowano też nowe sieci podziemne.

Wygląd osiedla bardzo się zmienił. W największej mierze dotyczy to skrzyżowania ulic Wincentego Witosa, Władysława Grabskiego i Przodowników Pracy, gdzie pojawiło się rondo, oraz okolic przystanku autobusowego przy ulicy Ludwika Waryńskiego – tam również zmienił się układ komunikacyjny. Urządzono też nowy skwer. Prace pochłonęły w sumie 3,3 mln zł.

Na okrągłe „placki” z kostki brukowej można natknąć się również na innych skrzyżowaniach na terenie osiedla, jednak nie obowiązuje na nich ruch okrężny. W rzeczywistości pełnią rolę spowalniaczy.

Skomentuj