Tym wydarzeniem żyli wszyscy. Ekipa programu „Nasz Nowy Dom” w Polskiej Cerekwi

3
Foto: fragment odcinka programu "Nasz nowy dom".

Od lat żyła w ciężkich warunkach mieszkaniowych, samotnie wychowując dwie córki. Teraz jej życie się zmieniło, bo w końcu mieszka w prawdziwym domu. Niezwykłą metamorfozę mieszkania pani Iwony z Polskiej Cerekwi mogliśmy oglądać we wczorajszym programie Polsatu „Nasz Nowy Dom”.

Telewizja Polsat wyemitowała w miniony czwartek odcinek programu „Nasz Nowy Dom”, w którym mogliśmy zobaczyć niesamowitą metamorfozę mieszkania pani Iwony z Polskiej Cerekwi. Kobieta mieszka z ośmioletnią Vanessą, dziesięcioletnią Julką oraz wujkiem pani Iwony – Edwardem.

Jadnak realizacja programu to nie tylko emocje samej głównej bohaterki, ale również całej miejscowości, która aktywnie włączyła się w inicjatywę. Mieszkańcy Polskiej Cerekwi starali się uprzyjemnić ekipie pobyt i zawsze można było liczyć na ich pomoc. Zaangażowana do pomocy była Ochotnicza Straż Pożarna, która bardzo wsparła działania ekipy remontowej. Pomagali nawet najmłodsi mieszkańcy, a najstarsi, seniorzy z Domu Dziennego Pobytu, upiekli dla zapracowanych gości pyszne swojskie ciasta. Dla prowadzącej przygotowali niezwykły prezent, własnoręcznie wykonaną doniczkę z kwiatami. Niezwykłości temu upominkowi dodaje materiał, z którego wykonano donicę, beton i stare ścinki materiałów. Wszystko po to, aby prezent przypominał trudy i przyjacielską atmosferę podczas remontu.

Iwona dostała po prostu nowe życie. Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tym wydarzeniu i pomóc. Ma wspaniałe córki, które zasłużyły na to, by godnie żyć i dorastać w normalnych warunkach – mówi Marta Dziadosz, przyjaciółka rodziny.

Materiał do programu emitowanego w miniony czwartek był nagrywany w sierpniu. Katarzyna Dowbor przyznała wtedy, że historie bohaterów przeżywa cała ekipa.

– Program nie tylko poprawia warunki mieszkaniowe, ale również zmienia całe życie swoich bohaterów. Człowiek, który ma poczucie bezpieczeństwa, żyje w wymarzonym domu, zupełnie inaczej podchodzi do codziennych wyzwań. Wiele rzeczy staje się możliwych. Ekipa programu bardzo się wzrusza, gdy widzi radość tych rodzin na widok nowego domu. Nawet nasi koledzy, twardziele stojący za kamerą, realizujący dźwięk, nie potrafią ukryć wzruszenia. Pracując już sześć lat przy realizacji programu nabrałam dystansu, teraz podchodzę do tego bardziej zadaniowo, bo jak najlepiej chcę wszystko zrobić i uszczęśliwić tych ludzi – mówiła podczas realizacji programu, Katarzyna Dowbor.

Odcinek z udziałem rodziny z Polskiej Cerekwi można zobaczyć tutaj.

3 KOMENTARZE

  1. Jednych uszczęśliwiają, innych okradają!

    Jestem jednym z współwłaścicieli tej sześciorodzinnej kamienicy, podczas kręcenia materiału nie było mnie na miejscu.. w tym czasie ekipa programu ukradła mi jedną z 5-ciu stojących na korytarzu płyt MFP, i dwa narożniki PCV. Oraz włamali mi się na mój strych (uprzednio zrywając kłódkę – niczego nie ukradli) chcieli tam bez mojej wiedzy i zgody rozmieścić rury od ogrzewania.

    Kontaktowałem się z nimi telefonicznie kilka razy w celu polubownego załatwienia sprawy, ale niestety olewają temat.

Skomentuj