Tym razem pichcili na ekranie. Słodka odsłona warsztatów junior-senior Miejskiego Ośrodka Kultury

0

Choinkowy makowiec, rogaliki i korzenny sernik. Pyszne, szybkie do zrobienia i co najważniejsze, świąteczne przysmaki pieczono w ramach kolejnego warsztatu junior-senior. Warsztaty realizowane przez Miejski Ośrodek Kultury prowadzone były w formie on-line. 

Warsztaty junior-senior to cykl kreatywnych działań międzypokoleniowych realizowanych w ramach projektu Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Seniorzy poprowadzili warsztaty z szydełkowania, robótek ręcznych, florystyki i literatury. Młodzi uczyli seniorów nieco innych dziedzin: niecodziennych wypieków, wokalu i emisji głosu, animacji filmowej, mody i designu, fotografii, jak również przeprowadzili zajęcia plastyczno-kreatywne. Celem inicjatywy była współpraca międzypokoleniowa.

Druga fala pandemii zmieniła formę realizacji warsztatów i od listopada były organizowane w sieci.

Od seniorów uczymy się postawy, radości życia, jak również umiejętności, o które my – młodzi, nie do końca dbamy. Niestety przez pandemię jedynie cześć warsztatów udało się zrealizować w tradycyjnej formie, od listopada – wszystkie warsztaty realizujemy w formie on-line. Aby zachować formę, przygotowujemy zestawy dla zapisanych uczestników tak, by samodzielnie mogli wykonać temat warsztatów przed komputerem – mówi Ewa Kowalczyk-Lecibil, pomysłodawca i koordynator projektu.

Ostatnim organizowanym w ramach programu warsztatem były zajęcia kulinarne prowadzone przez Katarzynę Nieckarz z pracowni tortów artystycznych „Moje Słodkie Fanaberie”. Uczestnicy mogli nauczyć się pieczenia pięknego makowca w kształcie choinki, aromatycznego korzennego sernika oraz makowych rogalików.

Pieczenie w gronie rodzinnym, wśród przyjaciół, to wspaniała sprawa i choć wydaje się skomplikowane, to takie nie jest. Nawet jak coś nie wyjdzie, a przy tych przepisach się to nie zdarza, to można zasypać cukrem pudrem, polać czekoladą i będzie wspaniale, bo najbliżsi i tak zjedzą ze smakiem, a wiesz dlaczego? Bo w ten wypiek włożyłaś, włożyłeś mnóstwo swojego serca! – mówi Katarzyna Nieckarz.

Warsztaty można zobaczyć już w najbliższy czwartek o godzinie 16 w stronie Facebookowej Miejskiego Ośrodka Kultury https://www.facebook.com/MOKwKK

Więcej informacji na temat warsztatów: https://junior-senior.pl/index.php/warsztaty/florystyka

Skomentuj