Tylko wczoraj wieczorem policjanci uratowali przed wychłodzeniem dwóch pijanych mężczyzn

2
Foto: archiwum

Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla tych, którzy z racji wieku, samotności, sytuacji życiowej lub materialnej mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem. Zadzwońmy na numer alarmowy 112 i poinformujmy odpowiednie służby. Udzielając pomocy, koniecznie pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa – to przede wszystkim dystans i maseczka. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Jak co roku, w chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na ludzką krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i nietrzeźwe przebywające na zewnątrz. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Podjęta w porę interwencja i udzielona pomoc drugiemu człowiekowi może uratować jego życie.

Wczoraj, około godziny 21:00 policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali powiadomieni, że na parkingu jednego z marketów leży nietrzeźwy mężczyzna. Jak się okazało 29-latek, nie potrafił ustać na nogach. Ponieważ znajdował się w okolicznościach zagrażających jego życiu został doprowadzony do wytrzeźwienia.

Po północy policjanci odebrali kolejne zgłoszenie z którego wynikało, że na chodniku leży nietrzeźwy mężczyzna. Tym razem na wychłodzenie narażony był pijany 52-latek, który również został doprowadzony do wytrzeźwienia.

Przypominamy, że możemy powiadomić Policję o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem,  także poprzez aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać odpowiednią ikonę i zaznaczyć miejsce na mapie. Wskazane miejsce zostanie sprawdzone przez funkcjonariuszy. Pamiętajmy jednak, że takie zgłoszenie nie zastępuje połączenia alarmowego w przypadku konieczności natychmiastowego udzielenia pomocy.

2 KOMENTARZE

Skomentuj