Tylko wczoraj doszło do kilkunastu prób oszustwa przez telefon. Przestępcy próbują również dzisiaj

0
Oszuści nie odpuszczają. Dzisiaj znów próbują wyłudzać pieniądze od naszych mieszkańców. Ostrzeżcie seniorów z waszego otoczenia. Sprawdźcie, czy ktoś właśnie nie próbuje oszukać waszych bliskich.
Wczoraj policjanci z Kędzierzyna-Koźla zostali powiadomieni przez 11 mieszkańców, że próbowano ich oszukać. Osoby te wykazały się dużą ostrożnością i nie dały się nabrać.
Przestępcy, podając się za policjantów, dzwonili na telefony stacjonarne i informowali rozmówców, że ktoś ma ich sfałszowany dowód i próbuje wybrać z banku ich pieniądze albo zaciągnąć na nich kredyt. W kilku przypadkach mówili, że z banku wyciekły dane i pieniądze rozmówców są zagrożone. Nalegali by wypłacić z placówek finansowych wszystkie swoje oszczędności. Prosili by nie rozłączać połączenia.
Dzisiaj do policjantów napływają kolejne sygnały o próbach oszustw. Na telefony stacjonarne dzwonią przestępcy, którzy podając się za policjanta albo policjantkę informują rozmówcę, że ktoś wykradł ich dane i może próbować zaciągnąć na nich pożyczkę. Nalegają by bez odkładania słuchawki wykręcić numer 112 lub 997 by w celu potwierdzenia tych informacji. Proszą o wpłatę z banków wszystkich swoich oszczędności.
Taką rozmowę należy jak najszybciej zakończyć. To próba oszustwa. Policjanci nigdy nie informują o swoich działaniach telefonicznie. Ostrzeżcie swoich bliskich, zwłaszcza osoby starsze. Sprawdźcie, czy ktoś właśnie nie próbuje oszukać Waszych bliskich.

Skomentuj