Tylko w piątek czterech kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość

5

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drogach, podczas codziennej służby kontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Tylko w ubiegły piątek funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy czterem kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków, w których bardzo często uczestnicy ruchu drogowego tracą zdrowie, a nawet życie. Dlatego też policjanci drogówki podczas codziennej służby kontrolują prędkość z jaka poruszają się kierowcy.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek na ulicy Mostowej w Kędzierzynie-Koźlu. Około godz. 7.30 policjanci zatrzymali skodę, której 30-letni kierowca na obowiązującej „sześćdziesiątce”, przekroczył prędkość o 59 km/h.

Kolejne dwa prawa jazdy policjanci zatrzymali kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w Większycach. Około godz. 10 na drodze krajowej nr 45 funkcjonariusze zatrzymali 51-latka, który osobowym audi w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 105 km/h. Niecałą godzinę później na ulicy Raciborskiej kierowca volkswagena, 36-letni mieszkaniec powiatu opolskiego przekroczył prędkość o 56 km/h.

Policjanci ponownie kontrolowali kierowców na ulicy Mostowej. Funkcjonariusze zatrzymali opla, którym podróżował 20-latek. Mężczyzna na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie do 60 km/h, jechał z prędkością 113 km/h.

W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości kierowcy otrzymali mandat karny i 10 punktów karnych. Zatrzymano im również prawo jazdy na 3 miesiące. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków samochodowych.

5 KOMENTARZE

 1. Droga redakcjo KK24 czemu ciągle usilnie wręcz reklamujecie policję ? Pragniecie pokazać ich jak to pracują i łapią przestępców czyli co my ludzie chcemy od tej formacji skoro oni tyle robią dla ludności. Czemu nie pokażecie np. strażaków co stało się ze starą drabiną albo kiedy dostąną dwa nowe wozy ciężki i techniczny..
  Również można napisać o slużbie zdrowie co aktualnie się dzieje jakie są problemy. A tu ciągle policja i policja która przez te artykuły wcale nie będzie lepiej postrzegana przez lud.

  • Czy to jest promowanie i reklamowanie policji? Po prostu krótka notka o tym że kolejnych czterech głupków zza kierownicy przekonało się ze nie są bezkarni. I lepiej że w ten sposób. Lepiej niż mieli by zasilić grono inwalidów, czy nieboszczyków.
   Opamiętaj się Do rzeczy, bo piszesz od rzeczy.

   • Tu nie chodzi o ty złapanych tylko koleny artykuł który zakłamuje rzeczywistość w tym przypadku działania policji. Przejżyj wszelkie artykuly kk24 ile tych z przed paru dni jest -policja to policja tamto. To chyba wyraźnie widać.

 2. Bardzo dobrze, że policja wyłapuje piratów drogowych- potencjalnych sprawców nieszczęść. 😕

  Dobrze że wprowadzane są znacznie większe kary dla takich cymbałów.
  Powinno się jeszcze ODBIERAĆ SAMOCHODY kretynom za kierownicą – jako narzędzia przestępstwa. I sprzedawać 😎

 3. A co mają pisać o straży ? Nie mają az tak wielu wyjazdów chyba… najczęściej widzę ich jak grają w piłkę u siebie na boisku na azotach codziennie. Za to nigdy nie widziałem żeby tam ktoś coś ćwiczył

Skomentuj