Tylko w dwa dni drogówka zatrzymała 7 pijanych. Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole

12

Kędzierzyńsko-kozielscy policjanci w ciągu dwóch dni zatrzymali 7 kierujących, którzy usiedli za kierownicą po spożyciu alkoholu. Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego funkcjonariusze z drogówki przez cały okres wakacji będą prowadzić wzmożone kontrole trzeźwości.

Aby wyeliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących kędzierzyńsko-kozielscy policjanci regularnie przeprowadzają kontrole stanu trzeźwości zarówno rowerzystów, jak i kierujących pojazdami mechanicznymi. Tylko w ciągu 2 dni zatrzymali 7 osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu.

Wśród nietrzeźwych kierujących było 5 rowerzystów. Niechlubnym rekordzistą tego grona okazał się 34-latek zatrzymany do kontroli w Sukowicach. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszyscy nietrzeźwi rowerzyści zatrzymani przez mundurowych zostali ukarani wysokimi mandatami. Przypominamy, że za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2 500 złotych, z kolei za jazdę rowerem po użyciu alkoholu można otrzymać mandat w wysokości 1 000 złotych.

Mundurowi wyeliminowali z ruchu także 2 nietrzeźwych motorowerzystów. Pierwszy został zatrzymany w Długomiłowicach. Badanie stanu trzeźwości 50-latka wykazało ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Natomiast drugiego motorowerzystę policjanci zatrzymali w Zakrzowie. 59-latek miał ponad 2 promile w swoim organizmie. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Piękna pogoda i okres wakacji niewątpliwie sprzyjają przejażdżkom na jednośladach. Pamiętajmy jednak, że wsiadanie za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Nietrzeźwi kierujący są śmiertelnym zagrożeniem na drogach. Dlatego nasi policjanci przez cały okres wakacji będą prowadzić wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących.

12 KOMENTARZE

 1. No proszę, jakie wzmożone siły w ratowaniu pisowskiego budżetu wyryszyly na drogi. Panowie uważajcie żeby wam się zwoje nie przegrzały bo karetek mało i mogą nie zdążyć was ratować.

 2. Przykład idzie z samej góry. Skoro można być posłem i jeździć na rowerze po pijaku (zasiadając jednocześnie w podkomisji ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego!), to czemu niby zwykły Polak nie może…

 3. Żenada,Policja wstydziła by się tym chwalić . Paru pijaczków na rowerach złapali i teraz wielką akcję zrobią. Bohaterzy zapuszkowani w radiowozach którymi niedługo do sklepów będą wjeżdżać bo im się nie chce paru kroków zrobić do interwencji.
  W centrum miasta,MDM,Pogorzelec,kierowcy łamią przepisy na tysiąc sposobów ale Policja na obwodnicy stoi albo po osiedlach popołudniami jeździ,nie wiadomo po co,emerytów obserwują jak do sklepu idą?

 4. Rowerzysci i motorowerzyści. Kierowcy auta ani jednego ale wszystkie winy kierowców na drogach bo pijane jednoślady wszystko mogą. Może by tak policja lepiej ich sprawdzała. Szybszy zarobek i nie trzeba pościgów prowadzić po całym województwie za delikwentem.

 5. A wczorajszego nocnego driftera nie mieli zamiaru przegonić?
  Czy w powiecie jest już choć jeden sonometr by zbadać motocykle, to tylko pytanie retoryczne…

  Ratowanie budżetu karając ratujących budżet alkoholików, czy to ma sens?
  Albo wszystkich za mordę i trzeźwiejemy albo wolna amerykana i wszyscy chlejemy, bo na trzeźwo tej władzy brać nie można. Ja przestałem już stosowac dopalacze, wystarczy mi codzienny serial Wiadomości .

 6. NISSANEM 370Z z zepsutym wydechem,jasny kolor ,koleś jeździ 150 km/h po mieście od paru dni.
  Przy okazji zrobię zdjęcie z nr.rejestr. i zamieszczę w mediach i wyślę na policję.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj