Tylko dzisiaj co najmniej kilka prób oszustwa. Fałszywe wnuczki i policjanci cały czas atakują

0

Niestety, pomimo nieustannie powtarzanych ostrzeżeń oszustom nadal udaje się omotać starsze osoby. Dzisiaj przeprowadzili kolejny zmasowany atak w Kędzierzynie-Koźlu.

Zaledwie wczoraj policja za pośrednictwem naszego portalu przekazała ostrzeżenie dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. W mieście pojawiła się szajka oszustów wyłudzających pieniądze metodą na tak zwanego wnuczka. Niestety, nie zniechęciło ich to do dalszych działań.

W piątek policja odebrała co najmniej kilka zgłoszeń dotyczących próby wyłudzenia pieniędzy. To świadczy o tym, że świadomość społeczna jest coraz większa, a przestępcom coraz trudniej działać. A jednocześnie nadal zdarzają się osoby, które udaje im się omotać. Przynajmniej jeden mieszkaniec przekazał dziś oszustom swoje pieniądze.

Niestety, z reguły są oni nieuchwytni. Zaraz po przejęciu gotówki rozpływają się w powietrzu.

Scenariusz działań przestępców zawsze jest podobny. Kontaktują się ze starszymi osobami, podając się za krewnego, który popadł w tarapaty i pilnie potrzebuje pieniędzy, a po gotówkę przyśle znajomego. Bywa też, że gdy ofiara odmówi przekazania pieniędzy, kontaktuje się z nią drugi oszust, mówiąc, że jest policjantem, trwa zasadzka na przestępców i należy przekazać pieniądze, które następnie zostaną zwrócone. Niestety. Wiele osób ciągle się na to nabiera.

Policja apeluje, aby pod żadnym pozorem nie podejmować działań, jeśli przytrafi nam się podobna sytuacja. Należy rozłączyć się i skontaktować z policją pod numerami 997 lub 112. prosimy przestrzec starszych członków swojej rodziny przed zagrożeniem.

Skomentuj