Tygodnik Dobra Gazeta: Niech lokomotywa będzie pomnikiem w hołdzie kolejarzom. ZDJĘCIA

1

Wydawało się, że wszystko stracone, a pomysł, aby przy remontowanym właśnie dworcu kolejowym w Śródmieściu ustawić starą lokomotywę w formie pomnika przepadł raz na zawsze. Okazuje się, że nie. W okolicy są aż trzy niewykorzystywane już parowozy i każdy z nich świetnie nadawałby się do tej roli. Niech lokomotywa będzie pomnikiem – akcja Dobrej Gazety.

Już w 2014 roku lokalne samorządy porozumiały się w sprawie ustawienia przy dworcu Śródmieściu lokomotywy jako pomnika. Pomysł bardzo spodobał się mieszkańcom. Niestety, lokomotywa, którą samorządowcy sobie upatrzyli, odjechała im sprzed nosa. Lepszą ofertę w przetargu złożyło muzeum kolejnictwa.

Tak wyglądał załadunek lokomotywy, którą najpierw chciały kupić samorządy.

To w zasadzie zamknęło temat. Aż do teraz – okazuje się, że w okolicy są inne stare lokomotywy, a ich obecny właściciel, Kopalnia Piasku Kotlarnia, nie wyklucza, że zgodzi się na sprzedaż przynajmniej jednej z nich, jeśli miałaby ona zostać zamieniona w pomnik…

Czy ponownie ktoś może ubiec naszych samorządowców i szybciej porozumieć się z kopalnią?  Co o pomyśle myśli prezydent Sabina Nowosielska? Więcej o sprawie w najnowszym numerze Tygodnika Kędzierzyńsko-Kozielskiego Dobra Gazeta.

Lokomotywy na terenie Kopalni Piasku w Kotlarni:

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj