Tworzyli prawdziwe cuda na głowach. Rywalizacja młodych fryzjerów w „Budowlance”

0

W Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich odbył się X Jubileuszowy Konkurs Fryzjerski pt. „Między zimą a wiosną”. Uczniowie mieli przed sobą trudne zadanie, tworzyli nie tylko same fryzury, ale również całościową stylizację modelki.

Jak widać, fantazja uczniów kozielskiej „Budowlanki” nie ma granic. Stylizacje zaprezentowane podczas X Jubileuszowego Konkursu Fryzjerskiego pt. „Między zimą, a wiosną” były przeróżne, od odważnych fryzur i ubiorów po skromne, lecz niezwykle subtelne uczesania. Co tak naprawdę liczyło się dla jury?

– Zwracamy uwagę na jakość i czystość wykonywanej pracy. Pomysł jest ważny, lecz nie zawsze ekstrawaganckie oznacza najwyższe noty – mówi Magdalena Kapelan, członek jury.

– Podczas mojej oceny największe noty były za pomysł i inspiracje. Bardzo istotna jest również estetyka pracy. Zwracam uwagę na całokształt stylizacji i to jak przygotowany jest makijaż – dodaje Szymon Bugiel, członek jury.

W skład komisji oceniającej prace młodych fryzjerów wchodziła również dyrektor szkoły, Urszula Więcek oraz Paweł Franciszkiewicz.

– Tematem konkursu jest pogoda, jaką obecnie mamy, czyli przełom zimy i wiosny. Postanowiliśmy wykorzystać ten temat, aby dać szansę naszym uczniom w zaprezentowaniu umiejętności w zakresie fryzjerstwa – mówi Anna Gilewicz, koordynator konkursu.

–  To konkurs szkolny, ale z wielką rangą dlatego. Uczniowie przedstawiają swoje talenty i umiejętności. Konkurs ma bardzo wysoki poziom i cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Jednocześnie jest taką rywalizacją, która w dobry sposób promuje zawód technika usług fryzjerskich i zawód fryzjera – podkreśla Urszula Więcek, dyrektor szkoły.

Zwycięzcy konkursu wezmą udział w konkursie międzynarodowym, na który uczniowie wybierają się już w najbliższym tygodniu.

Skomentuj