Twoje dziecko jedzie na wakacyjną wycieczkę? Policjanci sprawdzają autokary i busy

0

Słoneczna pogoda i wakacje sprzyjają letnim wyjazdom. Zadbajmy więc o to, aby korzystać z w pełni sprawnych i bezpiecznych środków transportu. Przypominamy, że policjanci cały czas przeprowadzają kontrole autokarów i kierowców.

Dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą nas lub nasze dzieci na wycieczki czy obozy. Potrzebę takiej kontroli może zgłosić każdy. Wystarczy tylko zadzwonić do konkretnej jednostki policji na terenie naszego województwa.

Podczas kontroli policjanci sprawdzają w pierwszej kolejności trzeźwość kierowcy, a następnie stan techniczny pojazdu – oświetlenie, stan opon, wyposażenie oraz wymagane dokumenty. Opolscy policjanci już takie kontrole przeprowadzają. Ostanie miały miejsce w Oleśnie, gdzie funkcjonariusze sprawdzili 4 autokary, nie stwierdzając żadnych uchybień.

Rodzice, opiekunowie oraz organizatorzy wycieczek, mogą zwrócić się o wykonanie kontroli autokaru przed podróżą. Wystarczy przekazać informację o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu dzwoniąc pod numer 478629204 lub 478625216.

Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli już na miejscu zbiórki będziemy mieli jakiekolwiek podejrzenia, czy to dotyczące niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego, nie powinniśmy absolutnie zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów. Autokar możemy sprawdzić także we własnym zakresie na stronie: bezpiecznyautobus.gov.pl.

 

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj