Twarde lądowanie golfem w polu. Wypadek na drodze krajowej nr 45

5

W sobotę przed godz. 8 doszło do wypadku na drodze krajowej nr 45 pomiędzy Polską Cerekwią i Zakrzowem. Kierowca volkswagena golfa stracił panowanie nad samochodem, wypadł z drogi wylądował w polu. Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej – dwie PSP i dwie OSP (z Polskiej Cerekwi i Zakrzowa), a także pogotowie i policja. Kierowca potrzebował pomocy medycznej. Na czas działań fragment jednego pasa był wyłączony z ruchu.

Zdjęcia: OSP Polska Cerekiew

5 KOMENTARZE

    • Służę pomocą: straż pożarna jest służbą która ma ratować ludzi. Zwykle bywa tak, że jednym z decydujących czynników jest czas. Gdyby dyspozytor wysłał jeden zastęp ten dotarłby na miejsce powiedzmy w kwadrans. Jeśli okazałoby się, że jeden zastęp to za mało, trzeba by było wezwać posiłki (powiedzmy 5 minut na ocenę sytuacji i wezwanie posiłków + 15 kolejnych minut aż posiłki dotrą + kolejne pare minut na wprowadzenie nowoprzybyłych w sytuacje na miejscu). A ludzie we wraku czekają… Dlatego bezpieczniej jest wysłać 4 zastępy i na miejscu odwołać dwa z nich niż wysyłać je pojedynczo, a to tylko jeden z powodów :)

      • Ech, no dobrze: „Zastęp (pożarnictwo) – pododdział liczący od trzech do sześciu ratowników, w tym dowódca, wyposażony w pojazd przystosowany do realizacji zadania ratowniczego.” źródło: Wikipedia. Jeśli temat Cię zainteresował to możesz samemu pogooglać, z pewnością znajdziesz sporo materiałów w sieci.

Skomentuj