Turniej finałowy Pucharu Polski w siatkówce kobiet w Kędzierzynie-Koźlu

0

Świetne wieści dla fanów siatkówki z naszego miasta. Podczas dzisiejszego spotkania władz miasta z przedstawicielami władz Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej podpisano umowę w sprawie organizacji turnieju finałowego Pucharu Polski kobiet w siatkówce.

Impreza zostanie rozegrana w hali „Azoty” w dniach 14 marca (półfinały) i 15 marca (finał). Umowę ze strony urzędu podpisała prezydent Sabina Nowosielska, pod dokumentem podpisała się również dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zenona Kuś oraz Jacek Kasprzyk, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Przy wyborze miasta gospodarza co roku staramy się dobrać takie miejscowości, które obchodzą swoje jubileusze. Tak jest w przypadku Kędzierzyna-Koźla, który w tym roku świętuje 40-lecie. Szukamy również miast, w których żeńska siatkówka jest nieobecna oraz ośrodków, które mogą zapewnić nam pełne trybuny. I tak będzie w Kędzierzynie-Koźlu – przekonywał Jacek Kasprzyk.

Radości z podpisania umowy nie kryła też Sabina Nowosielska.- ZAKSA ma najlepszych kibiców nie tylko w Polsce, ale też na arenie międzynarodowej. Mam nadzieję, że dzięki ich dopingowi o tym turnieju będzie głośno w całej Polsce – powiedziała prezydent Kędzierzyna-Koźla.

Dzień przed rozpoczęciem turnieju finałowego na fanów męskiej siatkówki czeka nie lada atrakcja. W urzędzie miasta wystawiony będzie Puchar Mistrzów Świata, który reprezentacja Polski wywalczyła podczas ubiegłorocznych mistrzostw.

Skomentuj