Trzynasta edycja siatkarskiego Koziołka. Ruszył trzydniowy turniej w hali Azoty. ZDJĘCIA

0

Już po raz 13. w Kędzierzynie-Koźlu odbywa się międzynarodowy turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców „Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek”. W tegorocznej edycji imprezy w zmaganiach bierze udział aż 28 zespołów.

Oficjalna inauguracja turnieju miała miejsce dziś o godzinie 16, wcześniej młodzi siatkarze i siatkarki zdążyli rozegrać już kilka spotkań. Uczestnicy imprezy minutą ciszy uczcili pamięć Angeliki Adler-Palacz, zmarłej w październiku nauczycielki z Zespołu Szkół Miejskich nr 1, która od pierwszej edycji imprezy brała w niej udział oraz zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

– Kochała młodzież, lubiła się śmiać. Musimy być radośni i weseli, bo właśnie takimi chciałaby nas widzieć – wspominała zmarłą nauczycielkę Bożena Łotecka, dyrektor ZSM nr 1.

Uczestników imprezy przywitali też m.in. wiceprezydent miasta Wojciech Jagiełło oraz Sebastian Świderski i Marcin Prus. Prezes Zaksy życzył młodym zawodnikom dobrych zagrań na parkiecie, ale przede wszystkim świetnej zabawy i nawiązania nowych przyjaźni i znajomości podczas turnieju. W zawodach zaprezentują się drużyny z kraju, w tym kadra dziewcząt z rocznika 2004, ekipy z Czech oraz debiutująca w turnieju drużyna z angielskiego Oxfordu.

Skomentuj