Trzymiesięczny areszt dla podpalacza z Grunwaldzkiej. Ireneusz H. wcześniej groził żonie podpaleniem mieszkania

0

Na okres trzech miesięcy Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu tymczasowo aresztował mężczyznę podejrzanego o wywołanie pożaru w mieszkaniu swej małżonki. 

Do przestępstwa doszło w dniu 5 maja 2022 r., kiedy to Ireneusz H. (51 lat), przebywając w mieszkaniu swojej żony, z którą od pewnego czasu pozostawał w faktycznej separacji, wzniecił ogień doprowadzając do pożaru lokalu. Rozmiary zdarzenia powodowały, że zagrożone zostało bezpieczeństwo kilkunastu mieszkańców budynku, którzy zostali ewakuowani na czas akcji gaśniczej. Pożar, dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej, udało się szybko opanować, niemniej szybko rozprzestrzeniający się ogień stwarzał zagrożenie dla konstrukcji budynku.

Ireneusz H. został zatrzymany jeszcze tego samego dnia, a Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu wszczęła w tej sprawie śledztwo. W chwili zatrzymania Ireneusz H. był nietrzeźwy. Ustalone okoliczności dały podstawy aby podejrzanemu przedstawić zarzut sprowadzenia pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach (art. 163 § 1 pkt 1 kk). Podejrzany nie przyznał się do podpalenia mieszkania, wskazując, że do zaprószenia ognia doszło przypadkowo.

Wyjaśnienia podejrzanego zostały przez prokuratora ocenione jako niewiarygodne w szczególności, że Ireneusz H. groził pokrzywdzonej podpaleniem jej mieszkania oraz przy użyciu telefonu wysłał zdjęcie płonącego łóżka. Za przestępstwo sprowadzenia pożaru grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj