Rozpędzająca się piąta fala zakażeń koronawirusem odciska mocne piętno na szkołach średnich naszego powiatu. W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi uczniowie trzech szkół w całości znajdują się na nauczaniu zdalnym, w kolejnych placówkach wyłączone z nauki stacjonarnej są poszczególne oddziały.
Najświeższe informacje o sytuacji w placówkach oświatowych powiatu przekazał na dzisiejszej sesji starosta Paweł Masełko. Na kilka dni przed rozpoczęciem ferii zimowych sytuacja w szkołach średnich jest trudna.
W całości na tryb zdalny przeszły trzy placówki: II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz Zespół Szkół Specjalnych. W pozostałych szkołach na nauczanie zdalne przeszły poszczególne klasy. Najwięcej, bo aż 14 klas uczy się zdalnie w Zespole Szkół nr 1, w Zespole Szkół nr 3 na nauczaniu zdalnym znajduje się 9 oddziałów, sytuacja ta dotyczy też 4 klas w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, po jednej klasie uczy się zdalnie w I Liceum Ogólnokształcącym i Centrum Kształcenia Zawodowego.
Szkoły – to chyba tylko uczniowie powinni być w domu przed komputerem a nauczyciel ze szkoły powionien prowadzić owe lekcje. I tak się nie przemęczają co widać po zachowaniu młodych gniewnych – nie mają na nich żadnego dobrego wpływu wstyd. Niestety w przyszłości braki wiedzy odbiją się echem….
No i fajnie…. jaka 5 fala? Katar i kaszel, ależ straszna choroba, ojoj zamknijmy wszystkich w domach! A zdrowie psychiczne dzieci? Depresja? Stany lękowe? Brak zabaw z rówieśnikami jak i brak rozpoznania kto jest kim przez nielegalne kagańce(tak nielegalne wszystkie sądy to uwalają) bo ktoś kichnie albo smarknie? Nosz kur… dziwne jak mamy zimę! Halo logika jesteś tu? Wirus nadal nie wpisany po 2 latach! Jako choroba zakaźna, jak sprawdzają każde warianty(Delta, Omnicron i inne?), a strona rządowa z NOPami po oczkowaniu zablokowana, ciekawe czemu? Ludzie ile jeszcze to będziemy ciągnąć? Do 15, 20 dawki szczypania czy aż w końcu zejdziemy? Pobudka!
Mam dwie córki chore wróć przeziębione katar lettki kaszel pierwsza rada lekarza iść z dziećmi na test oczywiście teleporada kur…a po dwóch latach chce się zygac najstarsza jest w ósmej klasie przez ich pier….a naukę zdalna ma takie braki w nauce że strach pomyśleć co będzie dalej teraz patrzą żeby pozbyć się ich ze szkoły
a ty mimo braku nauki zdalnej masz braki w „nauce”.
Po co im szkoły, do polityki je szykuj !
Zamilcz i się zaszczep bo cię dopadnę…
Pora na podwyżki dla nauczycieli.
Natyrali się w tym roku szkolnym,chyba z dwa tygodnie,całe długie,pracowali.
Jeszcze jakieś medale dla Pedagoga Roku .
Wspanialy system nauczania covidowy stworzono.Oczekujemy na efekty,za dziesięć lat ta mlodzież swą mądrość przekuje w dobrobyt.Swój,U rodziców,za kasę rodziców,z zasiłku i tak dalej.
„Natyrali się w tym roku szkolnym,chyba z dwa tygodnie,całe długie,pracowali”-w d… byłeś, g… widziałeś
Pruski system edukacji, prymitywny i mał efektywny. Ile pamiętacje z czasów szkolnych?. Najwyższy czas na skandynawski system.
No tak! Zbliżają się ferie, czas pozamykać szkoły aby przypadkiem nie załapać covida bo jak później zrobić test i udać się na zasłużony odpoczynek zagraniczny gdy nie przejdzie się testu, a szczepienie jest be!!! Już w zeszłym roku pisałem że wszyscy nauczyciele powinni być obowiązkowo zaszczepieni podobnie jak wszyscy zdrowo myślący ludzie a nie wykorzystywać okazję do siedzenia w domach. To samo tyczy się wszystkich biurokratów którzy odgrodzeni od petentów zamiast pracować bawią się w domach. Nie rozumiem dlaczego tak mało zakażeń jest w marketach czy zakładach pracy.