Trzy przedszkola w mieście zamknięte. Nauczyciele na zwolnieniach, nie ma komu zajmować się dziećmi

15

Nauczyciele przedszkolni chorują lub biorą opiekę na swoje dzieci chodzące do klas 1-3 i niestety nie ma kto pracować. Efekt jest taki, że coraz więcej placówek jest zamkniętych. Tak się stało w Publicznym Przedszkolu nr 21, 17, oraz 12.

Trzecia fala koronawirusa staje się coraz bardziej dotkliwa. Gdy dzieci lub ich rodziny chorują, grupy są na nadzorze lub kwarantannie. Sytuacja komplikuje się, gdy chorują nauczyciele, lub są zmuszeni do wzięcia opieki na swoje dzieci z klas 1-3, które ponownie są na zdalnym. Przed dyrekcją placówki pojawiają się problemy kadrowe i w efekcie przedszkola zostają zamknięte. Niestety, w ostatnich tygodniach w naszym mieście sytuacja w przedszkolach wygląda coraz gorzej.

Na chwilę obecną do 6 kwietnia zamknięte jest Publiczne Przedszkole nr 21, do 9 kwietnia Publiczne Przedszkole nr 17 oraz do 29 marca Publiczne Przedszkole nr 12.

– Sytuacja nie wygląda najlepiej. Coraz więcej pracowników jest na zwolnieniach lekarskich i kwarantannie, nie ma komu pracować. Dyrektor przedszkola nie jest w stanie pracować z powodu braku personelu, zwraca się wtedy do sanepidu o wydanie opinii. Sanepid ją wydaje i ustala, do kiedy przedszkole musi zostać zamknięte. Nie wiemy, co na dziś może nam los przynieść, ale wiele wskazuje na to, że to sytuacja może eskalować – mówi wiceprezydent Wojciech Jagiełło.

15 KOMENTARZE

 1. Rodzi się pytanie, czy władze Miasta w jakikolwiek sposób panują nad sytuacją ? Co na to radni, jaką mają radę na to ? Może głos zabierze Pan Nowak, który tak lubi manifestować i wytykać błędy, może inni ?

 2. Jak to jest ze nauczyciele padają jak muchy, a rozmawiałem dzisiaj z czterema kasjerkami w markiecie i one o dziwo nie chorują. O co kurna chodzi, kto kogo robi w balona?

  • W marketach wcale nie jest aż tak dobrze. W jednym z nich na terenie K-K jest np. obecnie chorych z powodu koronawirusa 7 osób personelu…

   • Wiesz jaka jest różnica? Nauczyciele powinni być już dawno zaszczepieni, jeśli nie są to tylko na swoje życzenie, jakby ich pozbawić chorobowego to zaraz by zmienili zdanie na temat szczepień, pozostali obywatele muszą czekać na śmieszne zapisy a szczepionki ca niszczone albo wysyłane do Brukseli aby szczepić notabli z NATO i to jeszcze z całym sztabem medycznym jak u nas brakuje białego personelu. Izrael zaszczepił wszystkich obywateli bo jak nie przychodzili umówieni to pielęgniarki naganialy ludzi z ulicy aby nie marnować dawek, a u nas cyrk radiowozy które pilnują chyba kierowców aby szczepionki trafiły do bazy a później burdel i rozpierducha przy dystrybucji.

 3. Panie Jagiełło po co Pan w ogóle zajmuje stanowisko zastępcy prezydenta miasta ? Żeby powiedzieć, że jest źle i może być gorzej nie trzeba mieć żadnej funkcji. Co Pan zrobi żeby było lepiej, jak zapewni Pan opiekę setkom dzieci, których rodzice muszą pracować ? Nie ma żadnych możliwości w tak kryzysowej sytuacji ? Nie wiem może delegować nauczycieli z innych przedszkoli, może nauczycieli z klas 1-3, które i tak uczą się zdalnie ? Po co taki komunikat, że jest jak jest ? Jakie pomysły ma władza w związku z sytuacją i co zrobi by było lepiej, to interesuje mieszkańców. Róbcie cokolwiek.

  • A co robi zwykły mieszkaniec, zjadacz chlebka powszedniego, by nie roznosić wirusa wokół siebie? Dlaczego nie zasłania przyrządów do oddychania w stu procentach. Dlaczego ten kinol, w dużej części niby zamaskowanych
   osób pozostaje na wierzchu? Dlaczego w sklepie, zwykły mieszkaniec nie zwraca uwagi na zachowanie należytej odległości od innych osób? Dlaczego przy kasie sklepowej jeden włazi nieomal na drugiego? Gdzie mu się spieszy? Szybciej nie będzie obsłużony, najpierw musi odejść od kasy osoba poprzedzająca. Dlaczego „brytole” przyjeżdżali masowo na odwiedziny, skoro wiedzieli że w jukeju panuje zjadliwsza odmiana tej choroby? W końcu zasadnicze pytanie na koniec. Dlaczego Małolacie zadajesz takie pytania. Nie chcę pisać, że głupie, byś się nie obraził. Ale co ma zrobić przedstawiciel jakiejkolwiek władzy, jeśli „poddani” wszelkie zalecenia mają tam na czym siadają?

 4. Czy w dzisiejszych czasach jest potrzeba zatrudniać tak dużo nauczycieli. Zrobić weryfikację i zostawić tych najlepszych z prawdziwym powołaniem.

  • dokładnie tak, niektórych radnych i wysokich urzędników miejskich też powinna tchnąć refleksja aby odejść zamiast brać kasę za nic, ale jak np odejdą radni, dla których dietka jest głównym źródłem dochodu, a są tacy prawda Panie Nowak ? Dieta za pełnienie obowiązków społecznych głównym źródłem dochodu, żenada …

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj