Trzy powiaty łączą siły w kształceniu osób niepełnosprawnych. Konferencja w Zespole Szkół Specjalnych w Kłodnicy

1

W Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy odbyła się konferencja trzech powiatów: kędzierzyńsko-kozielskiego, strzeleckiego i raciborskiego poświęcona kształceniu osób niepełnosprawnych pod hasłem „Bo najważniejsze to zrozumieć”.

Powiaty strzelecki, kędzierzyńsko-kozielski i raciborski połączyły swoje siły w poszukiwaniu idealnego modelu nauczania osób ze specjalnymi potrzebami. Ich przedstawiciele spotkali się na wspólnej konferencji „Bo najważniejsze to zrozumieć „. Pedagodzy, psychologowie, nauczyciele i inne osoby związane z edukacją osób niepełnosprawnych wysłuchały wykładów takich jak: „Percepcja niepełnosprawności a zachowania poznawcze i społeczne uczniów” – wykład dr Katarzyny Błońskiej, „Od diagnozy do terapii- wspieranie uczniów z niepełnosprawnościami” Łukasz Kandziora, „Dobre praktyki i wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w powiecie wodzisławskim” – Wiesława Skrzyszowska, „Dobre praktyki wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim” – Krystyna Gielas.

Kształcenie osób niepełnosprawnych to wyzwanie. Każdy uczeń jest inny, zmienia się i ma inne potrzeby. Najważniejsze jest to, by dostrzec te potrzeby, dostrzec jego potencjał i dobrać odpowiednie metody, formy pracy i tak pracować, aby osiągnął jak najlepsze efekty na przyszłość – mówi Krystyna Gielas, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodnicy.

Organizatorem konferencji był powiat kędzierzyńsko-kozielski.

Jeśli chodzi o obszar edukowania osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to mamy jeszcze wiele do zrobienia. Sporo wyzwań przed nami. Dlatego właśnie dzisiejsza konferencja jest poświęcona temu tematowi wraz z dwoma zaprzyjaźnionymi powiatami wodzisławskim i raciborskim. Chcemy się dzielić wiedzą i dobrymi praktykami. Każdy ze swojego podwórka chcezaprezentować określone rozwiązania, które sąsiedni powiat może zaadoptować w swojej praktyce edukacyjnej – mówi Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

1 KOMENTARZ

  1. Nie napisano co jedli i co wypili zaproszeni ? Do tego po opuszczeniu murów tej uczelni co dalej z tymi wykształconymi obywatelami ?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj