Trzy nowe zakażenia koronawirusem w powiecie! Dwie kobiety trafiły do szpitala, jedna jest na kwarantannie

12

Opolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców naszego regionu.

Informacja dotyczy pięciu nowych przypadków zdiagnozowania koronawirusa u mieszkańców Opolszczyzny. Trzy z nich dotyczą mieszkanek powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Informacja Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego:

Przypadek 15 – Kobieta w średnim wieku z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Przebywa na kwarantannie, jej stan jest dobry.

Przypadek 16 – Kobieta w sile wieku z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Przebywa w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Przypadek 17 – Kobieta w średnim wieku z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Przebywa w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Przypadek 18 – Mężczyzna, w średnim wieku z powiatu opolskiego. W ostatnich dniach wrócił z Hiszpanii. Obecnie przebywa w izolacji domowej.

Przypadek 19 – Kobieta w starszym wieku z powiatu opolskiego. Jest w stanie stabilnym. Hospitalizowana na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

12 KOMENTARZE

 1. Dlaczego uciekł z Hiszpanii, to taki piękny kraj. Jak wyjechał z ojczyzny to pewnie na nią pluł i lżył, obarczając za wszystko Tuska. Magiczna jest moc słów premiera „wracajcie Polacy do kraju tu jest 500, i TKM.” Teraz wyborcy płacą za jego leczenie, mogę gdybać ale pewnie ma tu 1h ziemi KRUS, a praca u Hiszpana bez ubezpieczenia… A to ponoć uchodźcy roznoszą choroby, słowa Słońca Nadwiślańskiego takie są.

 2. Szwajcarski farmakoncern Roche ze względu na pandemie exspresowo dostał zezwolenie na producję urządzenia który 10 razy szybciej i do 4.tys.dziennie próbek testuje. Ma zezwolenie na na kraje EU i USA. Urządzenie to Cobas SARS -CoV-2-Test ,jego produkcja ruszyła w zeszłym tygodniu pełną parą. To urządzenie jest nie tylko produkowane do do laboratorium ale też dla szpitala jest pomocne. Warto sprawdzić to info.

   • To nie jest czas i pora na ironie. W Niemczech ARD i ZDF państwowe stacje tv również dostają dotacje, tylko POlskie szkodniki mają z tym problem. Polskie opozycyjne hieny polityczne w mass mediach robią teraz korona party. To jest świństwo tego nie ma obecnie na zachodzie. Jeśli chodzi o mój wpis, to Handelsblatt który chętnie czytam w sobotę podał te info i dlatego chciałem się podzielić z innymi kiedy w Polsce robi się tylko 3,5tys. testów dziennie.

    • hieny, opozycyjne, co tam jeszcze, szkodniki robią świństwo. No tak panie norabie, a Morawiecki sam te testy robi i jeszcze je opisuje a ludzie tacy niewdzięczni. Prawda?

  • Żydowska firma Roche, z żydowskiej Szwajcarii, w trosce o Europę… ktoś tu zarobi. Na wojnie zarabiają koncerny zbrojeniowe, a na pandemii szeroko pojęta pharma/medical equipment plus wszelkiej maści mędrcy zaszyci w strzeżonych willach daleko od zdychającej tłuszczy…
   Ja jednak wolę prawdę z TVP, to jest jedyne wiarygodne pasmo sukcesów jakie nasza ojczyzna osiąga od kilku lat, a przypominam, że wcześniej tylko złodziejstwo panowało, drogie zegarki i niczego nie było, paśli się u Przyjaciół i Sowy (skrót PiS, czy to przypadek?)
   W TVP Info jest właśnie były wójt gminy Pcim awansowany na prezesa Orlenu, ponieważ jest do tego merytorycznie przygotowany, cała kariera przed Orlenem w zarządzaniu mld majątkiem. Wybitne kadry ma nasza władza. Klempa i Oborowa w parlamencie UE i ich nie słychać, Patryk Opolski zniknął, gdzie są ci ludzie, którzy na wszystkim się znajo?? Szyją maseczki??
   Dokonałem zakupu w Chinach materiałów ochronnych, bo w UE ich nie ma, nikt nie potrafi maski uszyć/wytworzyć. Skośni mają już fabryki na pełnych obrotach. EU klęknęła bo lekarzy nie mają w co ubrać.
   Za kwartał obudzimy się w innym świecie, uczcie się mandaryńskiego, bo angielski to passe…

 3. Pierwszą osobą zarażoną koronawirusem w naszym powiecie była pracownica starostwa. A pozostałe osoby? Podobno co najmniej jedna z nich miała z nią styczność…

 4. Osoby z zagranicy maja kwarantannę w domu razem ze swoją rodziną ,ktorej reszta i tak chodzi gdzie chce.A to chyba coś nie tak.

Skomentuj