Trzy klasy w naszym mieście na kwarantannie. Sytuacja w szkołach i tak wygląda całkiem dobrze

5

Czwarta fala epidemii koronawirusa rozkręca się coraz bardziej, na szczęście póki co, nie spełnia się czarny scenariusz i szkoły wciąż funkcjonują normalnie. Obecnie tylko trzy klasy ze szkół podstawowych w naszym mieście są na kwarantannie. 

Od początku roku szkolnego nauczyciele, uczniowie i rodzice zastanawiają się, jak długo szkolna codzienność będzie wyglądała normalnie. Niestety po doświadczeniach poprzedniego roku szkolnego wiemy, że sytuacja szybko się zmienia i trzeba być na wszystko przygotowanym. Szkoły mają już doświadczenie w tej kwestii, jednak nikomu nie widzi się ponownie wracać do zdalnej nauki.

Na chwilę obecną trzy klasy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 są na kwarantannie. Dwie klasy już kończą izolację, a jedna dopiero zaczyna. Sytuacja jednak jest dynamiczna i ciężko stwierdzić, co wydarzy się w najbliższych dniach.

Jak podkreślił zastępca prezydenta miasta Wojciech Jagiełło, dobra sytuacja w szkołach jest zasługą tego, że większość nauczycieli jest zaszczepionych. Nauczyciel z pełnym cyklem szczepień, mający kontakt z zakażoną osobą nie musi odbywać kwarantanny, dzięki czemu nadal może uczyć.

Osoba zaszczepiona, chora podlega izolacji. Natomiast osoba zaszczepiona pełnym cyklem, mająca kontakt z inną osobą zakażoną, nie będzie przebywała na kwarantannie – mówi Małgorzata Kopczyńska, powiatowy inspektor sanitarny.

5 KOMENTARZE

  1. „na szczęście póki co, nie spełnia się czarny scenariusz” ?!
    3000 przypadków miało być dopiero na przełomie października i listopada !
    Pobudka !

Skomentuj