Trzeciego dnia na ulice Kędzierzyna-Koźla wyszło ponad pół tysiąca ludzi. Byli też „strażnicy krzyża”

82

W Kędzierzynie-Koźlu zakończył się trzeci już protest przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego. Na ulice wyszło ponad pół tysiąca osób. Po wczorajszych pikietach pod kościołami zmobilizowała się też kontra. Kilku mężczyzn utworzyło kordon wokół krzyża na rondzie Milenijnym.

Demonstracja, tak jak w poprzednich dniach, uformowała się na placu przed dworcem PKP, skąd wyruszyła w stronę Pogorzelca. Po przemierzeniu całej ulicy Kozielskiej, protestujący zawrócili obok krzyża przy rondzie Milenijnym i wrócili pod dworzec, gdzie pikietowali.

Wokół krzyża grupa młodych mężczyzn utworzyła kordon. Protestujący przeszli jednak jedynie obok, nie doszło do żadnych incydentów czy nawet utarczek słownych.

Tłum zaczął się rozchodzić po godz. 19. Uczestnicy protestu zapowiadają, że na ulice zamierzają wychodzić także w kolejnych dniach.

82 KOMENTARZE

 1. Pańcie naoglądały się TVN24 ,nasłuchały lokalnego radyjka i żądają by móc zamordować własne dziecko i nie ponieść odpowiedzialności karnej. Tylko tyle…

  • Hamlet weź ty poczytaj i posłuchaj dokładnie o co chodzi, a nie siej fermentu, chodzi o uszkodzone płody, ale cóż do takiego nieuka jak ty ciężko coś dochodzi

  • Hamlet i inni przeciwnicy.
   Czy Wy wiecie w ogóle o co chodzi?!
   To nie chodzi o to, żeby zabijać! Który z was chciałby, żeby wasza kobieta musiała urodzić dziecko bez czaszki, czy też bez mózgu ? Który z Was chciałby czekać na takie dziecko,, które i tak nie ma szans na życie?
   Wy jesteście na tyle głupi, że nigdy tego nie zrozumiecie. Puki was to nie dotyczy to będziecie tak głupio pisać. Nie życzę nikomu takiej sytuacji, co nie znaczy że kogoś może to spotkać!
   Chyba musicie wrócić do początku, dokształcić wiedzę w tym temacie i dopiero podjąć dyskusję!

  • Szanowni krytycy – zrobię wyjątek i odpowiem w narzuconej przez was retoryce – mimo że zdradzacie zaburzenia w funkcjonowaniu mózgu to jednak wasze Mamy zdecydowały się was urodzić . Mimo że to takie anachroniczne i nienowoczesne…

  • Poza tym każda okazja jest dobra, by przy okazji koronawirusa wcisnąć prawo aborcyjne zmuszające kobiety do rodzenia dzieci z wadami genetycznymi, dla których życie to tylko męka, cierpienie i ból. Tak jak i dla ich rodziców.
   Kapujesz stajenny?

 2. A ci obrońcy krzyża to co to? Sredniowieczni tempraliusze? Hahahaha
  A reszta komentujących -widać jakim jadem plujecie, skąd w was tyle nienawiści -KATOLIKAMI jesteście!

  • Brawo 5 strażników z 50 tys miasta, to najlepiej pokazuje miejsce waszego bOGA w dzisiejszym świecie, wy naprawde macie siano we łbach jak myślicie że w tym sporze chodzi o wasz krzyż na rondzie, chodzi o inna świętość, każdy kto ma kobietę i ją kocha rozumie, ale wy nakoksowani straznicy zjedzcie kebaba i idzcie pooglądać seks w internecie bo z takimi poglądami pussy pewnie widzieliscie ostatnio jak prezes kaczor, przy wlasnym porodzie…

   • 5 strażników ?
    Ty slepy czy liczyć nie potrafisz ?
    Była ich wystarczajaca ilosc.

    A z 50 tys. miasta na ten niby masowy protest przychodzi 1% ludzi.
    Żenada.

  • A ci strażnicy stali i wstydzili się że ich koleżanki ,siostry i żony szły w tym pochodzie ! nikt tam nie szedł atakować krzyż… ale sługusy katofaszystowskiej władzy chcieli się pokazać mieszkańcom. Żenada i wstyd

 3. Orędzie z dnia 25.10.2020r.
  Z Medziugorie
  ,,Szatan jest silny i walczy, aby jak najwięcej serc przyciągnąć do siebie. Chce wojny i nienawiści. Dlatego jestem z wami tak długo, aby was prowadzić [na] drogę zbawienia, do Tego, który jest Drogą”
  To mówi Maryja na te czasy .

 4. podziwiam tych co bronili krzyża, bo jeszcze zdążą parę komentarzy tu wpisać. zarobieni są. newada pochwali na zbiórce. A propos newada, kiedy jabłka będą z przyczepy?

  • Garstka nazioli z patriotycznego chemika strzegących jakiegoś krzyża, który i tak nikogo nie interesował, co za żenujący obrazek. To ci sami patrioci, co ogolonymi łbami biją w płyty chodnikowe przed betonowymi klockami tych ich martwych idoli. Szacun dla przechodzącego tłumu za pełną ignorancję. Nikt, powtarzam – NIKT, a obserwowałem długo – nie zwrócił na nich uwagi, a proszę pamiętać, że ignorancja jest najgorszą karą dla tych pajaców.

   • To tylko kwestia czasu. Na emeryturze nie przynosi korzyści gospodarce. Same kłopoty z takim: pobiera pieniądze (przeznaczyć je na inne cele), obciążenie dla rodzinny. To jest racjonalne podejście zgodne z eugeniką i depopulacją. Nowoczesność w starym duchu. :))

  • Szkoda ze aborcją przykryli przymus szczepień całego kraju wadliwą szczepionką, lekarze bez karni, a jak nie chcesz się zaszczepić to kaftan, 24h przetrzymania, bicie i inne… ostrzegałem od marca ale wiecie lepiej, to macie auschwitz część 2

  • Nie musisz się chwalić, że jesteś. Twoja córka to niech uważa na łapy kolegów ze stada, czy jej nie obłapiają. Jarosława w to nie mieszaj jak sobie coś ubzdurałeś.

 5. Wpisy wyznawców PISlamu , oraz istnienie pseudo Narodowców ,a raczej NAZIOLI namawiających do agresji , aktualnie chowających się za krzyżem są najlepszym argumentem dla kobiet za prawem wyboru – bo takich jak wy nie powinno się wydawać na ten świat !!!! Ściągnij flejersa , przeproś matkę !!!

  • Weź się ogarnij kobieto i nie kłam.
   Do agresji to wy nawołujecie i dlatego trzeba chronić koscioły przed wami.
   A ty widzę jestes za aborcja na życzenie.
   Super z ciebie MATKA.

 6. Kodomici i rodziny trzymających władzę to nie mieszkańcy, którzy maja codzienne problemy – np obronę świątyń i krzyży przed tłuszczą, która włuczy się po mieście, czyli skrajnie ideologiczni zapiekli przeciwnicy PISu. Odnośnie zapędzania uczniów przez pedagogów na „manifestacje” to nowy minister edukacji przewietrzy „broniarzowe róbta co chceta”.

 7. Przecież tu nie chodzi o prawo do mordu. Chodzi o prawo do decyzji. Każda kobieta w określonych warunkach powinna mieć prawo wyboru a zwłaszcza jeżeli jej życie jest zagrożone, dziecko na bank nie będzie w stanie samodzielnie funkcjonować, dziecko jest z gwałtu. Wierzcie mi, że dla kobiety, która decyduje się na usunięcie chorego dziecka sam fakt podjęcia tego wyroku nie jest wcale łatwy. Ona już została „ukarana” od życia tym, że jej dziecko jest chore a ie zdrowe. Drugim ciosem jest fakt podjęcia wyroku egzekucji, usunięcia tego dziecka. Tu już działają hormony, ona zaczęła czuć macierzyństwo a tu taki cios. Te kobiety nie robią tego z kaprysu. One już niewyobrażalnie cierpią. Nie czyńcie z nich potworów. Owszem są i takie, które mają to gdzieś i się nie przejmują, ale to wyjątki. Życie z bardzo chorym dzieckiem to miłość i ogromne cierpienie. Dajcie tym kobietom wybór. Bóg dał nam wolna wolę a czlowiek/kaczor ma prawa ja odebrać? Prawo większe od Boga? Niech ich sumienie samo decyduje i niech Bóg je sprawiedliwie osadzi. A jeszcze raz powtórzę. Dla takiej mamy, która czuje ze musi usunąć chore dziecko to sam fakt posiadania pod sercem dziecka chorego jak też podjęcie wyrku to najgorsze co w życiu zdarzyć się może. Żaden sąd nie ukara ich bardziej. Ich już nic bardziej skrzywdzić nie może.

 8. A Ci samozwani Obrońcy Krzyża to choć do kościoła chodzą ?
  Bo wydaje mi się że oni na coś innego czekają i nie ma to nic wspólnego z wiarą jaką kolwiek.

 9. Ta pani to się powinna ze wstydu spalić, po tym co się dzieje w tym pierdziszewie. Kupa smrodu co noc i jeszcze ta wataha wyjąca do księżyca w czasie coraz większej ilości zakażeń. Gówniarstwo jest tak rozpieszczone, że sobie w ogóle nie zdaje sprawy co wyprawia. Byle zaistnieć i się pochwalić przed resztą stada jacy to oni wyszczekani. Kagańce im założyć, kaftany bezpieczeństwa i do psychiatryka wywieźć tą lokomotywą, która tam stoi się kurzy.

 10. Nie musisz się chwalić, że jesteś. Twoja córka to niech uważa na łapy kolegów ze stada, czy jej nie obłapiają. Jarosława w to nie mieszaj jak sobie coś ubzdurałeś.

 11. Podobno mają codziennie tak spacerować, aż rząd poda się do dymisji, to niech sobie kupią jeszcze po kilka par butów bo to potrwa jeszcze co najmniej 3 lata. Swoją drogą już teraz nie chodzi im tak bardzo o ten „zakaz aborcji”, tylko o obalenie rządu, nowe postulaty, pewnie będą jeszcze inne, a główny problem gdzieś umknie…

 12. Czy zgodnie ze słowami Naczelnika, Wicepremiera, Prezesa Jarosława Pampers Kaczyńskiego przed miejscami kultu wiary rzymskokatolickiej stoją już OBROŃCY ??? Słyszałem w TVN o takim zarządzeniu, wysłuchałem 6-minutowego kazania, pod koniec transmisji wyczułem smród kapuscianego kleksa, a przebywam sam w pokoju hotelowym berlińskiego Kempinski Adlon, no wiecie to tam gdzie Jackson dzieciaka wystawiał. Tu nie może śmierdzieć.

  W Naszym Mieście mieszczą się jeszcze inne prawo, lewo, kriszna, czy wierzących w zbawienie tylko 144000 swych członków punkty, czy te obiekty wymagają OBRONY?? Tak pytam bez żadnego trybu.

 13. Krzyża bronił też Radziu Lipski taki gość co wiele lat uczył w PSP2 i PG1 o ile pamiętam to zpt. nawet chyba wicedyrem był. Jaja jak berety pogrzało go na starość

 14. Ciekawe, czy idący w manifestacji mężczyzna z białą laską (prawdopodobnie niewidomy) ma świadomość tego, że żadna z otaczających go kobiet nie urodziła by niewidomego dziecka. Poddała by go aborcji.

 15. Jak mówi pis że konstrukcja zabrania takiej aborcji,
  to znaczy że KONSTRUKCJA DO ZMIANY SIĘ NADAJE NATOMIAST !!!! już dawno konstrukcja powinna być zmieniona jak taki rzeczy się dzieją

 16. Aż 500 osób ???
  Na ponad 50 000 mieszkańców ???
  Czyli aż … 1% :)))
  Nie no brawo,aż takiej mobilizacji w naszym miescie to sie nie spodziewałem :))

 17. Przy dworcu to głosne w……….ć ! j…ć !

  A jak przechodzili koło grupki facetów stojacych wokół krzyża, to po cichutku ”chodźcie z nami…chodźcie z nami…chodźcie z nami…” i ucichły :)))

  • Szkoda, że w KK24 wciąż cisza o tym, jak dzień wcześniej grupka takich pannic wtargnęła na mszę św. w kościele św. Mikołaja! Na szczęście szybko zjawiła się policja i je wylegitymowała. Teraz niech się nie zdziwią, jak zostanie postawiony im zarzut zakłócenia sprawowania obrządku religijnego…

 18. Obrońcy krzyża,narodowcy,wcześniej kibole pamiętajcie że kiedyś też bedziecie chcieli założyć rodziny,mieć ZDROWE dzieci aby chodzić na mecze czy uprawiać inne sporty,a przy waszym trybie życia może być z tym DUŻY problem.

 19. Jak widzę idiotów i idiotki z obraźliwymi hasłami i osoby z genem otyłości to powoli skłaniam się ku aborcji
  jeszcze dwa marsze i mnie całkowicie przekonacie.

 20. A gdzie to mozna sie zapisac do Waffen SS? , bo mi te kolory jakies dziwne, flaga ma byc czarna a blyskawica biala a nie czerwona, jak zwykle nie maja odpowiedniej farby!?

 21. Brawo drogie panie ! Jak wielokrotnie mówił Maciej Maleńczuk – w Polsce już nie ma prawdziwych facetów.
  Dlatego drogie panie cała nadzieja w Was, że zmienicie ten kraj na normalny,bez karierowiczów, dupolizów i nieudaczników , a przede wszystkim kłamców.
  Jeszcze taz wielkie brawo PANIOM !!!!

 22. Żenada!!
  Protest „kobiet” a tam 90% to gimbaza, która nie ma co z sobą zrobić to przyszła podymić.
  Do tego te cudowne mamuśki i tatusiowie, którzy ciągną swoje dzieci w tym tłumie , w którym co drugie skandowane słowo nie nadaje się zacytowania. Którego celem jest tylko robienie burd i zamieszania.
  Po prostu elita i ludzie świadomi.
  Żenada!!! Żenada !!! Żenada !!!

 23. Pierwszy raz na terenie Polski aborcję wprowadzili Niemcy hitlerowskie, ale TYLKO dla POLEK!😕 Wcześniej bolszewia wprowadziła ten luksus w 1920 na terenie związku radzieckiego.

  W roku 1956 komuniści wprowadzili aborcję bez ograniczeń w PRL. Od tego czasu LEWACTWO domaga się tych wspanialosci również bez ograniczeń😕. A obecna konstytucja Kwaśniewskiego zezwoliła na używanie 15 latkow NAWET w filmach porno. W myśl zasady – RŻNIJTA SIĘ JAK CHCETA😉

 24. Pani do mnie? Nieźle trollujesz i nie widzisz tematu zastępczego, który jest ważny, ale wyciagany gdy coś gorszego szykuje się narodowi. Powinno być i jedno i drugie a mamy tylko aborcję, której nie neguje ze jest ważna, ale przymus szczepień jest tak samo ważny. Zrozum przez wirusa zabierają ci wolność i dusze. Jeśli zaraz mi napiszesz ze bzdury gadam, teorie spiskowe, to wyobraź sobie ze ktoś w tamtym roku mówi co ze za rok bedziesz chodziła w kagańcu na twarzy, to pewnie byś tylko powiedziała ty płaskoziemco, foliarzu, debilu, teoretyku spiskowy, a widzisz jednak… nie neguje w zadnym wypadku protestów ani tego tematu, lecz równie ważny temat jest totalnie przemilczany… nie mam.dzieci, bo to nie czas na.dzieci, żeby żyły w takim świecie…

 25. Ciekawe czy któraś z protestujących kobiet miała by odwagę nieść zdjęcie porozrywanych szczątków abortowanego dziecka?
  Przypominam, że aborcja płodu zagrażająca życiu kobiety (oraz do niedawna przy chorym płodzie) może się odbyć bez ograniczenia czasowego, czyli np w dziewiątym miesiącu ciąży.

 26. Patrzę na zdjęcia i widzę smarkate dziewuszki/uczennice i starsze panie, którym zapłodnienie już nie grozi. Kto manipuluje tymi młodymi, bo starych mi nie żal? Kto w szkołach prowadzi indoktrynację? Może dyrekcje i odpowiednie władze zainteresują się tą bulwersującą i szkodliwą społecznie sprawą?

Skomentuj