Trzecie podejście do sprzedaży bazy Powiatowego Zarządu Dróg. Powiat obniżył cenę nieruchomości

11

Baza zlikwidowanego w ubiegłym roku Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu po raz trzeci idzie pod młotek. Poprzednie dwie próby znalezienia nabywcy dla nieruchomości i placu przy ulicy Skarbowej zakończyły się fiaskiem. Tym razem powiat obniżył cenę wywoławczą w postępowaniu.

Powiatowy Zarząd Dróg w Kędzierzynie-Koźlu zakończył działalność w 2020 roku. Decyzję o jego likwidacji podjęli radni powiatu, argumentując, że utrzymanie jednostki mocno obciąża finanse samorządu. Dotychczasowe zadania jednostki przejął wydział infrastruktury drogowej, który zleca wykonywanie doraźnych prac zewnętrznym firmom. Wcześniej te zadania wykonywały brygady remontowe wchodzące w skład struktur PZD.

Reorganizacja według wyliczeń starostwa ma przynieść nawet milion złotych rocznie oszczędności. Kasę powiatu mają zasilić też środki ze sprzedaży bazy po PZD. Starostwo dwukrotnie podejmowało już próbę jej sprzedaży, ale nie zgłosił się żaden podmiot zainteresowany kupnem byłej siedziby PZD. Powiat podejmuje trzecią próbę zbycia nieruchomości, tym razem zachętą ma być cena, która została obniżona z 1,5 miliona złotych do 1,2 miliona. Szczegóły dotyczące ogłoszenia TUTAJ (kliknij, aby przejść).

11 KOMENTARZE

  1. Przywróćcie ten Powiatowy Zarząd Dróg bo jest coraz gorzej na drogach i ulicach. Wynajęte jednostki np. do naprawy dziur w ulicach to dno i wodorosty. Szkoda naszych pieniędzy z podatków, że w tak bezmyślny sposób je wydajecie. Zobaczcie jak połatali ulicę 1-go Maja.

    • teraz jacyś spreyowali Gliwicką, tamując przy okazji ruch. kilka tygodni temu jacyś inni sypali do dziur i ugniatali. Kaska chyba za obie roboty będzie. Niezłe planowanie tam macie w archeo.

  2. Nie dziwi mnie że tego dziadostwa nikt nie chce kupić. To ruina w którą nie kalkuluje się pompować kasę.
    A tak przy okazji co z częściowo okradzionym mieniem bo nie wszystko trafiło na licytacje ? A było tego szacunkowo na kwotę ponad 40 tys.zł. Samochód Renault Master nr. rej. OK38800, 2 sztuki nowych kos STIHL FS410C (2017/18), pozostałe kosy STIHL FS400, Podkrzesywarki STIHL HT75 stara, STIHL HT131 nowa i Husqvarna, Pilarki łańcuchowe Husqvarna, STIHL, 2 kosiarki wózkowe Husqvarna, Agregat prądotwórczy HONDA, 2 sztuki dmuchaw STIHL BG56, Opryskiwacz STIHL SR420, Nożyce do żywopłotu STIHL HS45, Młot spalinowy Wacker BH23 uszkodzony, Walec Ammann AR65, oraz inny sprzęt ręczny opryskiwacze Orion, i narzędzia Fiskars, Młotowiertarka Bosch GBH 2–26 DFR, Warsztatowy podnośnik do silników nowy, 3 sztuki chwytaków ręcznych do krawężników, szlifierka stołowa, ostrzarko-szlifierka stołowa -nowa, komplety narzędzi jak klucze oraz przyczepka Niewiadów nr. rej. OK01640 lub OK16040 coś takiego… ? Nie doliczam materiałów budowlanych oraz oznakowania pionowego wraz z rurami i osprzętem mocującym. Do tego wyposażenie jak szafki itp. Natomiast Starostwo wystawia złom zagrażający życiu w postaci Polonez truck nr. rej. OK33837 i Renault Kangoo nr. rej. OK33738. Również nie dziwię się że nikt tego placu nie chce kupić. Wygląda jakby tam tornado przeszło. A można było zainwestować w sprzęt oraz ludzi tam pracujących fizycznie. Teraz są efekty brud, dziury, pozarastane itd. To wina Starostwa które nie interesowało się tym do momentu jakiś problemów finansowych. Zamiast wyeliminować problem to zlikwidowali całkowicie ową instytucję nadal zatrudniając tych którzy do tergo doprowadzili. Czym się różnią zarządzający Starostwem ? Jednym słowem burdel i dziadostwo.

  3. Ostatnio widziałam jak firma z Częstochowy łatała dziury na Partyzantów. To jakiś absurd.
    A nieruchomość najlepiej przekazać miastu. Niech wybuduje tam mieszkania socjalne, bo na Targowej zrobiło się ciasno.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj