Trzecie miejsce UKS 9 FA Kędzierzyn-Koźle na turnieju piłkarskim w Katowicach

0

W sobotę 27 lutego reprezentacja żaków UKS 9 FA Kędzierzyn-Koźle brała udział
w silnie obsadzonym turnieju „Kopalnia Futbolu Cup”, który odbył się w Katowicach na dwóch boiskach ze sztuczną nawierzchnią pod dachem.

Do rywalizacji przystąpiło 11 ekip podzielonych na dwie grupy: AP Bumerang Zabrze, AP 2012 Jaworzno, GKS Katowice, KS Mydlice Dąbrowa Górnicza, Akademia Espanola Gliwice, UKS Lisek Milówek, AP Champions Czrzanów, APN GKS Tychy, Diamond Academy Piekary Śląskie, LKS Zieleńczanka Zielonki (Kraków). Rozgrywki grupowe przeprowadzono w systemie „każdy z każdym”. Następnie dwie czołowe drużyny z obu grup tworzyły Ligę Mistrzów, zespoły z miejsc 3-4 rywalizowały w Lidze Europy, a ekipy z miejsc 5-6 walczyły o Puchar Polski.

Nasza ekipa wspólnie z drużyną GKS Tychy awansowała z grupy B do Ligi Mistrzów. Grupę A wygrały Espanola Gliwice i Bumerang Zabrze. Rozgrywki finałowe dostarczyły zawodnikom i sztabom trenerskim ogromnych emocji. Pierwszy mecz w Lidze Mistrzów nasza drużyna rozegrała z Espanolą Gliwice, prowadząc już 4:1 ostatecznie przegrywając mecz 4:5, tracąc decydującego gola równo z ostatnim gwizdkiem sędziego. Drugi mecz to powtórka meczu grupowego z GKS Tychy. W grupie wywalczyliśmy remis 2:2, niestety w finałowej potyczce, mimo prowadzenia przegraliśmy 2:5. W spotkaniu o trzecie miejsce drużyna z Kędzierzyna-Koźla efektownie pokonała Bumerang Zabrze w stosunku 5:1. Zwycięzcą turnieju została ekipa z Tychów, pokonując Espanolę z Gliwic.

Oczywiście pozostaje niedosyt, ponieważ tryumf w całym turnieju był blisko, ale miejsce na podium w rywalizacji stojącej na bardzo wysokim poziomie to ogromny sukces. Przed wyjazdem taki wynik bralibyśmy w ciemno, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zdobyliśmy wiele nowych doświadczeń, uczymy się wciąż radzić sobie z emocjami, zarówno tymi pozytywnymi jak i tymi wypływającymi z porażek. Udział w turnieju zaowocował również nawiązaniem wielu nowych kontaktów i zaproszeniami na turniej w Krakowie i Zabrzu, na który wybieramy się trzynastego marca.

Skład brązowej ekipy UKS 9 FA Kędzierzyn-Koźle: Antoni Czajka, kapitan Jan Pozowski, Mateusz Kołodziej, Adam Bujara, Tomasz Płachta, Igor jakubowski, Oskar Magoch, Wiktoria Koziarska oraz Mikołaj Krzywicki. Trener: Tomasz Radłowski.

Skomentuj