Trzecia ofiara śmiertelna koronawirusa w kozielskim szpitalu. W regionie jest też 6 nowych zakażeń

1

Ministerstwo Zdrowia w popołudniowym raporcie poinformowało o 134 nowych przypadkach zachorowania na koronawirusa w kraju. Wśród nich jest szóstka mieszkańców Opolszczyzny. Tylko we wtorek poinformowano o śmierci 22 osób. Kolejną ofiarę śmiertelną odnotowano też w kozielskim szpitalu.

Komunikat Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego:

informujemy o kolejnych 6 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w woj.opolskim.

To dwoje mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna w wieku senioralnym, hospitalizowany w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu w stanie stabilnym oraz kobieta w sile wieku, której stan jest dobry i niewymagający hospitalizacji.

Zakażona jest także kobieta w wieku senioralnym z powiatu opolskiego, która obecnie hospitalizowana jest na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Ponadto, koronawirus wykryto u mężczyzny w sile wieku, mieszkańca powiatu kluczborskiego – to pierwsze zakażenie w tym regionie. Mężczyzna przebywa na Oddziale Zakaźnym w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.

Koronawirusem zakaził się także młody mężczyzna – w sile wieku, z powiatu głubczyckiego. Jego stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej.

Zakażonym jest również mężczyzna z powiatu oleskiego, którego stan jest stabilny. Mężczyzna w wieku senioralnym obecnie przebywa na Oddziale Zakaźnym Szpitala Woj. w Opolu.

Przyczyną zakażenia koronawirusem wszystkich ww. osób była transmisja lokalna.

Jednocześnie z przykrością zawiadamiamy o śmierci 61-letniej kobiety, mieszkanki powiatu opolskiego, która była hospitalizowana w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu.

1 KOMENTARZ

Skomentuj