Trzeba przebudować wiadukt na drodze do Pola Południowego. Powiat przygotowuje dokumentację

9

Dwa nowe zakłady i setki miejsc pracy. Na Polu Południowym, dużym terenie przemysłowym przy ulicy Naftowej inwestuje koreańska firma Foosung oraz Eko-Okna. Konieczne jest jak najszybsze pogłębienie wiaduktu na ulicy Spacerowej – obecnie jedynej drogi dojazdowej do strefy od strony Kędzierzyna-Koźla. Inwestycję przygotowuje powiat kędzierzyńsko-kozielski.

Starosta Paweł Masełko wraz z prezydent Sabiną Nowosielską oraz wiceprezydentem Arturem Maruszczakiem wzięli udział w spotkaniu z Radą Osiedla Sławięcice. Wśród omawianych zadań znalazła się modernizacja ważnego odcinka ulicy Spacerowej prowadzącej do Pola Południowego. Powiat przygotowuje dokumentację na przebudowę wspomnianej drogi od wiaduktu do skrzyżowania z ulicą Naftową. Ekipy remontowe obniżą tam jezdnię, by pod wiaduktem mieściły się większe pojazdy i wyremontują nawierzchnię.

Na Polu Południowym inwestor zbuduje halę o powierzchni 7 hektarów. Spółka EKO-OKNA S.A. jest wiodącym producentem okien, drzwi, rolet i bram. Firma stała się właścicielem prawie połowy terenów inwestycyjnych wchodzących w skład Pola Południowego. Zainwestuje około 400 milionów złotych i stworzy 500 nowych miejsc pracy.

9 KOMENTARZE

  1. O tym że wiadukt jest za niski i droga w opłakanym stanie wiedzieli wszyscy od 15 lat gdy powstał pomysł na strefę ekonomiczną, nikt nie starał się aby zrobić tam wizytówkę miasta z tego terenu choć w tym czasie pieniądze z uni szerokim strumienie płynęły w lasnie na drogi i infrastrukture stref ekonom. Teraz nagle się obudziligdzie wiadomo że ulicę naftowa i cała spacerowa powinny mieć nośnosc 11.5 t/o. No cóż jaka władza takie drogi, ważne że 50 km ścieżek rowerowych zrobili i jest plan aby jeszcze bardziej utrudnić życie kierowcom przebudowując wszystkie przejścia dla pieszych. Brawo!!!

  2. Pan Maruszczak odpowiada za most przy rondzie na którym nie mogą się minąć dwa autobusy i człowiek z takim osiągnięciem nadal tam pracuje. Może lepiej niech ktoś inny to przypilnuje tym razem bo się skończy tak że miasto wyda 3 miliony złotych i za te pieniądze pogłębi wiadukt o 10cm….

    • To Miasto jest wyjątkowe bo normalnie buduje się strefy z drogami dojazdowymi, a inwestorów ściąga się na przygotowany teren, a u nas odwrotnie. Pani Prezydent jak trzeba wskazać winnych robi to bez mrugnięcia, ale sama to winy się nie przyzna, a jest to wyłącznie wina Miasta i Powiatu i moe mogą zwalić na PIS bo od lat w tym Mieście rządu PO i Niemcy.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj