Trzeba poczekać na remont skateparku. Prace będą konsultowane z użytkownikami

4

Nie ma szans na kontynuację w tym roku przebudowy skateparku przy alei Jana Pawła II. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu opracowuje koncepcję zmian i czeka na środki, które pozwolą na dokończenie przebudowy obiektu.

Skatepark przy ulicy Jana Pawła II jest jedynym takim obiektem na terenie miasta. Został oddany do użytku w 2009 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców. Z uwagi na pogarszający się stan techniczny obiektu jego zarządca trzy lata temu przystąpił do zamiany elementów z prefabrykatów na solidne, betonowe konstrukcje. Niedawno ze skateparku zniknęły kolejne elementy, jednak na ich odtworzenie trzeba będzie poczekać.

– W ubiegłym roku wydaliśmy sporo środków na przebudowę części skateparku. Próbowaliśmy pozyskać pieniądze z programów zewnętrznych, ale nie udało nam się. Spotkaliśmy się z użytkownikami skateparku, by na etapie opracowywania programu funkcjonalno-użytkowego wysłuchać ich opinii i uwag – informuje Zenona Kuś, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Dalsza przebudowa obiektu przy alei Jana Pawła II będzie kosztowała miasto kilkaset tysięcy złotych.

4 KOMENTARZE

  1. Mam tylko nadzieję że przy okazji remontu tej drogi zlikwidują tam przejście dla pieszych. jest bardzo niebezpieczne. zwłaszcza, że obok są dwa z sygnalizacją.

Skomentuj