Trzeba o siebie dbać. W weekend w Zakrzowie odbył się wielki Festiwal Zdrowia

0

W niedzielę zakończył się dwudniowy Festiwal Zdrowia. Wydarzenie to odbywało się w miniony weekend w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zakrzowie.

W sobotę mieszkańcy mogli posłuchać wykładów dotyczących profilaktyki zdrowia wygłoszonych przez wielu specjalistów. Z kolei w niedzielę prowadzone były darmowe badania oraz konsultacje z lekarzami.

– Samodzielny Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej z Kędzierzyna-Koźla w bardzo dużym stopniu wsparł inicjatywę GOSiRU oraz LKJ Lewada. Gdyby nie udział kozielskiego szpitala, mieszkańcy nie mogliby liczyć na tak bogatą ofertę – podkreśla Andrzej Sałacki z GOSIR w Zakrzowie.

Mieszkańcy mogli m.in. zbadać słuch, wzrok, poziom cukru, wykonać USG kolan, jamy brzusznej oraz wiele innych dodatkowych badań. Do dyspozycji gości byli lekarze o wielu specjalizacjach, kardiolodzy, pulmonolog, urolog, laryngolog, psycholog, ginekolog, ortopedzi oraz specjaliści z zakresu rehabilitacji.

Dyrektor SPZOZ Jarosław Kończyło, podsumowując weekendowe wydarzenie w Zakrzowie, przekazał, że SPZOZ jest otwarty w przyszłości na oferowanie usług medycznych poza siedzibą szpitala.

– Spotkaliśmy się z bardzo dobrymi opiniami co do pomysłu umożliwienia kontaktu ze służbą zdrowia poza siedzibą szpitala. Zauważyliśmy też, że nasze stoiska odwiedzała bardzo duża grupa osób, które mieszkają w dalszej odległości od naszej kozielskiej placówki. Z jednej strony bardzo cieszymy się tak liczną frekwencją oraz zainteresowaniem ofertą SP ZOZ podczas Festiwalu Zdrowia, choć żałujemy, że niewielu pacjentów było zainteresowanych profilaktyką zdrowotną omawianą szeroko podczas serii wykładowej – zaznaczył Jarosław Kończyło.

Inicjatywa została wsparta także przez Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, Klinikę Nova, przychodnię Medisan, NFZ, Opolskie Centrum Rehabilitacji z Korfantowa, Helimed i Centrum Terapii Nerwic.

Organizatorem festiwalu był GOSiR w Zakrzowie oraz LKJ Lewada. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły, starosty powiatu Małgorzaty Tudaj oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.

Skomentuj