Trwają przygotowania do pół- i ćwierćmaratonu. Biegacze będą rywalizować na pięknej trasie leśnej

1

Atrakcyjna, ciekawa, wyjątkowa – taka jest trasa Dzień Dobry Kędzierzyn-Koźle pół i ćwierć maratonu leśnego. Biegacze będą mieli okazję przenieść się z asfaltowych ulic, betonowych chodników na zacienione, zielone, ale przede wszystkim zdrowe leśne ścieżki.

Lasy Kędzierzyna-Koźla skrywają wiele tajemnic. W swojej historii obserwowały rozwój rewolucji przemysłowej. Do dzisiaj zachowały się pozostałości umocnień ziemnych stanowisk operacyjnych, schronów dowodzenia oraz bunkrów wybudowanych do obrony pobliskich terenów. W kompleksy leśne wtopione są obiekty kultury sakralnej. Znajdziemy tam również tajemnicze kamienie powiązane z rodem von Hohenlohe.

– Mamy co pokazać, i mamy się czym chwalić – mówi prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych XYZ Witold Jochimczyk. – To piękny teren obfitujący w atrakcje. Zabytkowy ponad stuletni las bukowy (najstarszy las bukowy Nadleśnictwa Kędzierzyn), znaki runiczne a przede wszystkim oszałamiająca przyroda – zapewnia pan Witold.

Trasa biegu prowadzi przez lasy pełne zwierzyny. Spotkać tu można między innymi jelenie, daniele, sarny, dziki i lisy a przy odrobinie szczęścia trafimy także na orła bielika, żurawia czy bociana czarnego.

– Dzień Dobry Kędzierzyn-Koźle to nie tylko półmaraton. Zawodnicy mają do wyboru dystans 21 lub 10 kilometrów. Biegiem lub marszem – mówi Tomasz Cholewiński – wiceprezes Stowarzyszenia XYZ – Fabryka Aktywności, które jest organizatorem imprezy. – Spodziewamy się wielu uczestników z regionu i gości z kraju. Mamy ofertę dla każdego lubiącego aktywność. Długodystansowców, średniodystansowców. Dla wszystkich, którzy chcą spędzić aktywnie czas w super lesie. Do udziału w DDKK2021 zapraszamy również uprawiających Nordic Wallking. Trasę można pokonać szybko (biegiem), dokładnie (truchtem) lub precyzyjnie czyli maszerując – uśmiecha się wiceprezes – limit czasu na pokonanie trasy to blisko 5 godzin.

Impreza odbędzie się 10 października 2021 roku. Start do biegu zaplanowano na godzinę 10:00 za mostem na Kanale Kędzierzyńskim przy ul. Dąbrowa Leśna (osiedle Azoty). Zapisać można się przez stronę internetową www.sisxyz.pl.

Szczegóły wydarzenia dostępne są stronie www.sisxyz.pl i na profilu facebookowym: @fabrykaaktywnosciXYZ i @DzienDobryKedzierzynKozlepolmaratonlesny. Imprezę Stowarzyszenie XYZ przygotowuje wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Sabina Nowosielska Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle. Partnerem wydarzenia i gospodarzem terenu jest Nadleśnictwo Kędzierzyn.

Kontakt do organizatorów: 668 544 990, 504 992 191, e-mail: biuro@sisxyz.pl

1 KOMENTARZ

  1. Biegajcie, biegacze po lasach pełnych zwierzyny. Póki jeszcze lasy istnieją, póki jeszcze nie zostały wycięte po to by miały się dobrze.

Skomentuj