Trwają odbiory obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Nową drogą przejedziemy już w listopadzie

12

W ubiegłym tygodniu na placu budowy obwodnicy północnej rozpoczęła pracę Komisja Odbiorowa. Po zakończeniu jej działań droga zostanie oddana do użytku, zarządca deklaruje, że przejedziemy po niej jeszcze w listopadzie.

– Celem pracy komisji jest ocena prawidłowości wykonania robót budowlanych zgodnie z kontraktem. Po zakończeniu procedury droga zostanie oddana do użytku, nastąpi to w listopadzie – poinformowała Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dokładny termin otwarcia obwodnicy poznamy w najbliższych dniach.

Obwodnica północna stanowi przedłużenie istniejącej dwujezdniowej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w kierunku autostrady A4. Od ronda budowanego w ciągu DK40, nowa trasa omija Sławięcice oraz Ujazd włączając się z powrotem do DK40 tuż za granicą woj. opolskiego i śląskiego na terenie gminy Rudziniec. Koszt budowy drogi to 220 milionów złotych.

12 KOMENTARZE

  1. Trochę to śmieszne dla kierowców aby w 21 wieku, budować jedno-jezdniową obwodnicę, takiego miasta jak K-Koźle. Nie ma co pisać: dobrze że jest, bo to Nam obywatelom tego miasta, należy się i basta!

    • Dość szybko. Obstawiam stromy zjazd od strony Łan na rondzie na Ujazd. Poza tym te górki to majstersztyk sztuki inżynierskiej, ale kierowcy to jednak u nas do płaskiego przyzwyczajeni. No i utrzymanie zimowe tony soli tam wysypie, bo jednak stromo i znosi czasami na zakręcie

  2. Cały sens obwodnicy szlak trafił bo pani prezydentowa ( która niczego nie potrafi) nie wybudowała przez tyle lat , łącznika obwodnicy z Zakładami Chemicznymi w Blachowni. I to co miała zrobić obwodnica ,czyli odciążyć osiedle Piastów oraz Sławięcice jest o d..pe rozwalić. Czyli dalej cysterny jak jeździły tak będą jeździć przez osiedla.Tyle są warci POpaprancy.

    • A najlepsze jest w tym wszystkim to że ucichł i chyba umarł temat łącznika z obwodnicą, uruchomienia drogi między azotami a blachownia nie wspominając wiaduktu nad obwodnicą na rondzie milenijnym a już rodzi się durnowatych temat ronda w Koźlu. Tak że zamiast robić wszystko by wyprowadzić ruch ciężarówek z miasta robi się kolejne blokady w ruchu, wystarczy popatrzeć jak na gliwickiej przebiegają prace. Wstyd.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj