Trwa usuwanie skutków wykolejenia pociągu. Dziś ruch może zostać częściowo wznowiony

0
Fot. PKP

Na miejscu wykolejenia 9 wagonów towarowych w Raciborzu od niedzieli pracują służby PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Po dokładnym sprawdzeniu stwierdzono, że uszkodzeniu uległy sieć trakcyjna i tory: jeden na długości około 200 metrów i drugi na długości około 80 metrów. Już dziś wieczorem ruch pociągów może zostać częściowo wznowiony.

Na miejscu pracują dwa pociągi techniczne, ciężki dźwig oraz pociąg sieciowy. Trwa usuwanie przewróconych wagonów. Gromadzone są materiały do odbudowy torów. Priorytetem dla służb PLK jest jak najszybsze wznowienie ruchu na odcinku Nędza – Racibórz.

Przejazd pociągów na szlaku Nędza – Racibórz po jednym torze planowany jest dzisiaj wieczorem. Wszystkie przewrócone wagony zostały usunięte z torów. Trwa naprawa toru nr 2 uszkodzonego na długości ok. 80 m, sieci trakcyjnej oraz kabla zasilającego urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Odbudowa toru nr 1 potrwa do 20.11.2018 r. ze względu na poważne uszkodzenia sieci trakcyjnej i 200 m toru.

Na odcinku Nędza – Racibórz obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa za wszystkie pociągi osobowe (Przewozy Regionalne, Koleje Śląskie oraz IC ). Informacje o zmianach są na bieżąco podawane na stacjach, przystankach, na stronie internetowej www.portalpasazera.pl oraz przez drużyny konduktorskie. Okoliczności i przyczyny zdarzenia ustala specjalna komisja.

Skomentuj