Wyjątkowo tłoczno jest dziś na dworcu kolejowym w Kędzierzynie. Od kilku godzin trwa tam dzień otwarty, czyli impreza mająca na celu zaprezentowanie wyremontowanego obiektu mieszkańcom miasta.

W uroczystym otwarciu dworca udział wzięli przedstawiciele kolei, urzędu marszałkowskiego oraz władze miasta z prezydent Sabiną Nowosielską i jej zastępcami Arturem Maruszczakiem i Wojciechem Jagiełło.
Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego występu Młodzieżowej Orkiestry Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Po nim nastąpiło oficjalne przywitanie gości. Prezydent Sabina Nowosielska przekazała na ręce przedstawicieli kolei oprawione zdjęcie ze stacją Kędzierzyn. Zawiśnie ono wraz z czterema podobnymi w poczekalni dworcowej.

– Chciałam podziękować w imieniu swoim oraz mieszkańców za tę inwestycję. Dworzec prezentuje się pięknie, jesteśmy zadowoleni, że podczas remontu zachowano jego tradycyjny wygląd. Remont cieszy tym bardziej, że zbiegł się w czasie ze 170-rocznicą powstania dworca – powiedziała prezydent miasta.

Na uroczystości tłumnie stawili się mieszkańcy miasta, w tym najmłodsi z kilku okolicznych przedszkoli. Jeszcze przez kilka godzin na miejscu czekają atrakcje dla dzieci i dorosłych. Jedną z nich był przyjazd pocztowej drezyny kolejowej. Koła filatelistów z Kędzierzyna-Koźla wraz z urzędem miasta wydali okolicznościowy znaczek pocztowy z wizerunkiem dworca.

4 KOMENTARZE

  1. Przepraszam ale co to za amatorstwo zamiast dziennikarstwa. Zamieściliście 100 tysięcy zdjęć lokalnych celebrytów zamiast choćby jednego zdjęcia dworca z zewnątrz. Pff.

  2. Kolorystyka wnętrza to tragedia, a rozsuwane drzwi pasują do reszty jak pięść do oka. Straszne, że nikt nie potrafił pomyśleć racjonalnie i luknąć jak wyglądają dworce na zachodzie ? Zamiast tej rozsuwanej brzydoty mogły się tam znaleźć drzwi obrotowe. Cała ta oprawa z orkiestrą – cyrk na kółkach i parodia rodem z komuny.
    Sam dworzec, dalej wygląda smutno i biednie. Mimo remontu.

  3. Jeśli coś mnie boli w kontekście nowej aparycji naszego dworca, to fakt że nikt nie pokusił się o szczególne zaakcentowanie ozdobnych elementów na elewacji budynku. Wszystkie ozdobne elementy, gzymsy itp. można było zaznaczyć ciut ciemniejszym kolorem a cały budynek wizualnie znacznie by zyskał na atrakcyjności. Teraz (szczególnie w pochmurne dni) wygląda na całkowicie płaski, dopiero promienie słoneczne padające pod odpowiednim kontem wydobywają cały detal.

Skomentuj