Trójkołowce od PCK dla niepełnosprawnych mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA

0

Kolejnych osiem trójkołowych rowerów zostało przekazanych osobom niepełnosprawnym przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie-Koźlu.

Dzięki specjalnej konstrukcji z rowerów mogą korzystać osoby mające problemy z chodzeniem i borykające się z innymi dysfunkcjami ruchowymi. Każdy z nich wyposażony jest w pojemny kosz. Można w nim przewieźć zakupy.

– Odzież, którą przyjmujemy, nie idzie na marne. W zamian za nią fundacja Eco Textil przekazuje nam specjalistyczne rowery, a my możemy ofiarować je osobom, dla których są one wielką pomocą w codziennym życiu – mówi Ryszard Skorek, wiceprezes Opolskiego Zarządu Okręgowego PCK w Opolu.

PCK prowadzi stałą zbiórkę wszelkiego rodzaju tekstyliów. Można je wrzucać do specjalnych pojemników w różnych punktach miasta (należy zwrócić uwagę, czy są one oznaczone przez PCK) lub przynieść bezpośrednio do siedziby organizacji przy ulicy Plebiscytowej 3 – dawna administracja. Te, które są w dobrym stanie, trafiają do osób potrzebujących. Pozostałe materiały odbiera fundacja, odwzajemniając się rowerami.

W sumie PCK w Kędzierzynie-Koźlu przekazało już 19 trójkołowców. Aby otrzymać rower, należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mogą to zrobić osoby niepełnosprawne.

– W mieście przybywa ścieżek rowerowych, będzie więc gdzie jeździć. To dla nas bardzo cenna pomoc – cieszyła się pani Grażyna wraz z synem Leszkiem, któremu przypadł jeden z rowerów. Tak się złożyło, że akurat dziś ma urodziny.

W przekazaniu rowerów uczestniczyła prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska oraz przewodnicząca komisji zdrowia i opieki społecznej powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Jadwiga Kuźbida.

 

 

Skomentuj