Triathlon wraca do Kędzierzyna-Koźla. W niedzielę zawody w Koźlu i 6. urodziny Koziołka

0

Po latach przerwy w Koźlu znów rywalizować będą triathloniści. Już w niedzielę I Triathlon Kędzierzyn-Koźle, który organizuje obchodzący 6. urodziny Klub Sportowy Koziołek i firma Tribike.

Uczestnicy zawodów mają do wyboru wyścig na trasie 1/4 Ironmana (950 metrów pływania, 45 km jazdy rowerem i bieg na dystansie 10,5 km) bądź 1/8 Ironmana (475 pływania, 22,5 km jazdy rowerem i bieg na dystansie 5,25 km).

Jako pierwsi o 14.00 na trasę wyruszą zawodnicy ścigający się na dłuższym dystansie. Start uczestników zawodów na dystansie 1/8 IM zaplanowano na 14.40. Areną zmagań części pływackiej będzie Odra, wyścig kolarski odbędzie się na ulicach Koźla, a bieg na kozielskiej Wyspie. Organizatorzy przygotowali też zmagania dla młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych: kadet i junior.

Tradycyjnie już, sportowa rywalizacja połączona będzie z celem charytatywnym. W trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka publiczna na leczenie 6-letniej Madzi Koszeli, która zmaga się z białaczką limfoblastyczną.

W niedzielę Klub Sportowy Koziołek będzie świętować swoje szóste urodziny. Klub zapewnia atrakcje dla mieszkańców w formie wesołego miasteczka, koncertu zespołu 47 Horses, a wieczorem w rytmy disco porwie Dj Patryk Łuczak. Dla głodnych i spragnionych czeka kiełbasa z grilla i zimne napoje, które będzie serwować restauracja „Pod Papugami”. Zarząd Klubu Sportowego Koziołek zaprasza do kibicowania i wspólnej zabawy, a wszystko na stadninie koni na Kozielskiej Wyspie.

 

Skomentuj