Transport odpadów klinicznych zatrzymany w Reńskiej Wsi. Kontrola wykazała szereg poważnych uchybień

4

W czwartek, 13 lutego podczas działań kontrolnych prowadzonych w miejscowości Reńska Wieś inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu zatrzymali do kontroli pojazd polskiego przewoźnika wykonujący krajowy transport drogowy odpadów klinicznych zakwalifikowanych jako niebezpieczne z Opola do Sławy (woj. lubuskie).

Kontrola dokumentacji oraz stanu technicznego ujawniły szereg nieprawidłowości. Naczepa w której przewożono odpady nie posiadała aktualnych badań technicznych, obowiązkowego ubezpieczenia OC, miała liczne braki w oświetleniu, oraz pękniętą tarczę hamulcową. Dodatkowo kierowca nie posiadał w pojeździe aktualnej instrukcji bezpieczeństwa wymaganej przy tego typu przewozach.

Kierowcę ukarano mandatem karnym oraz zakazano mu dalszej jazdy, na przedsiębiorcę wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 4200 zł. O fakcie braku ubezpieczenia pojazdu powiadomiony zostanie ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny.

4 KOMENTARZE

  1. Miał też zepsutą nawigację, chyba że jeszcze z tymi strzykawkami i zakrwawionymi tamponami jechał do Grażyny do Długomiłowic.

  2. A może jechał jeszcze (tym prawie pustym wozem) po takie same odpady do naszych miejskich szpitali? Jechać z taką ilością „towaru” w Lubuskie, pustawym wozem, to przecież marnotrawstwo głównie paliwa… Że wóz w żałosnym stanie technicznym? A kogo to z właścicieli (z definicji dbających o zdrowie klientów NFZ!) jak odpadów, tak i wozu – obchodzi? NFZ nie wie z kim podpisał umowę? Nie bardzo chce mi się w to wierzyć!

Skomentuj