Trampoliny ziemne i szkielet dinozaura zakopany w ziemi. Kończy się remont największej strefy rekreacyjnej w mieście

2

Dobiegają końca prace modernizacyjne na największej w mieście strefie rekreacyjno-sportowej przy ulicy Kośnego. Na dzieci czekać będzie sporo nowych atrakcji, które w ciągu ostatnich tygodni zamontowane zostały na placu zabaw.

Na razie, ze względu na epidemię koronawirusa, plac zabaw można oglądać tylko zza ogrodzenia, ale po jego otwarciu dzieci na pewno z chęcią będą chciały wypróbować, jak skacze się na pierwszych w Kędzierzynie-Koźlu trampolinach umieszczonych na otwartej powierzchni.

Miłośnicy piasku będą mogli pobawić się małą koparką, a mali archeolodzy w ziemi poszukają zakopanego szkieletu dinozaura. Jesienią na placu zabaw umieszczono dużą zjeżdżalnię tubową oraz zjeżdżalnię tyrolkę. W ostatnim czasie strefę doposażono o duży zestaw sportowy.

Pomyślano też o najmłodszych, którzy przez cały dzień mogli bawić się w piaskownicy, nad którą rozłożony zostanie żagiel chroniący przed słońcem. Niektóre urządzenia zyskały nową gumową nawierzchnię, a majsterkowicze będą mogli napompować koła w wózku albo naprawić swój jednoślad przy stacji naprawy rowerów. Wkrótce przy tężni ma jeszcze stanąć budka na książki.

Modernizacja całej strefy rekreacyjno–sportowej jest realizowana przez Gminę Kędzierzyn-Koźle w ramach przeprowadzanego rokrocznie w mieście budżetu obywatelskiego. We wcześniejszych latach, dzięki zgłoszonym do BO projektom, przeprowadzona została całościowa rewitalizacja strefy przy ul Kośnego wówczas objęto ją m.in oświetleniem i monitoringiem. W kolejnych latach dzięki głosowaniom mieszkańców, powstało tam boisko ze sztucznej trawy oraz pierwsza w mieście tężnia solankowa.

2 KOMENTARZE

  1. Mogli jakieś nowe urządzenia do ćwiczeń zamontować. Niech to w końcu otwierają, bo czas na solidny trening na powietrzu. W końcu człowiek sie trochę popodciąga na drążku.

Skomentuj