Tragiczny finał poszukiwań 24-letniego turysty. W słowackich Tarach odnaleziono namiot, następnie ciało

1

Niestety, prowadzone od wielu dni poszukiwania 24-letniego turysty z Kędzierzyna-Koźla zakończyły się tragicznie. Horská Záchranná Služba (odpowiednik TOPR po słowackiej stronie Tatr), poinformowała o znalezieniu namiotu, a następnie ciała.

24-latek po raz ostatni widziany był w czwartek 15 lipca w Dolinie Białej Wody. Pozostawił samochód na parkingu w słowackiej Tatrzańskiej Jaworzynie i wyszedł w góry.

– 25 lipca wieczorem polski turysta poinformował ratowników HZS, że znalazł opuszczony namiot w końcówce Czarnej Doliny Jaworowej. Po ustaleniach okazało się, że może należeć do 24-letniego polskiego turysty, którego poszukiwali ratownicy górscy od poniedziałku 19 lipca – informuje Horská Záchranná Služba.

Na podstawie tej informacji grupa ratowników wraz z dronem poszukiwawczym udała się w teren.

– Około południa, przy użyciu drona udało się zlokalizować zwłoki pod północną ścianą Niżniego Baraniego Zwornika – informuje Horská Záchranná Služba.

Ciało zostało przetransportowano do Zdziaru. Trwa śledztwo, w ramach którego przeprowadzona zostanie ostateczna identyfikacja i wyjaśnione okoliczności śmierci turysty.

Zdjęcia: Horská Záchranná Služba

 

1 KOMENTARZ

  1. Przykre ale prawdziwe , to juz drugi przypadek (Pierwszy w Grudniu 2020 ) z udzialem mieszkanca KK, tym razem smiertelny, czy wiadomo co z osoba z KK ktora porwala lawina, czy byl jakis pozytywny final tamtego wydarzenia!?

Skomentuj