Tragiczne skutki niedawnego wypadku motocyklowego na obwodnicy. Zmarł jeden z uczestników

13

Lekarzom nie udało się uratować życia uczestnika wypadku motocyklowego, który doznał ciężkich obrażeń w wyniku uderzenia w bariery energochłonne na alei Armii Krajowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Do zdarzenia doszło 27 lipca na ostrym zakręcie. Motocyklista poruszający się z pasażerem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery. Do zdarzenia prawdopodobnie przyczyniła się nagła zmiana warunków atmosferycznych – padał deszcz, jezdnia mogła być śliska. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

MN

13 KOMENTARZE

  1. To chyba jeden z nie wielu takich zakrętów w Polsce, ten kto go wymyślił powinien stracić wszystkie uprawnienia. GDDIKa już dawno powinna wykupić grunty i zrobić tam rondo skoro obwodnica była w planach od dawna. Kierowca może nie był z KK i nie spodziewał się takiego babola. Zamiast kiedyś jeździłem po 300km/h na moto, ale takiego zakrętu nawet za granicą nie widziałem.

    • Jeżdziłeś po 300km/h na moto? I babola nie widziałeś? Przecież to była konsola. Nie moto. Opamiętaj się. A gdzież to bywałeś za granicą Maciowakrza? W Zimnej Wódce i kac jeszcze nie puścił?

  2. ssdf~ To, że motocyklista był z poza Kędzierzyna, nie zwalnia go z przestrzegania znaków drogowych. Z 70 km/h schodzimy do 50km/h, a przed zakrętem 30km/h i nic się nie dzieje. A tak na marginesie, ja widziałem za granicą zakręty.

  3. Jako kierowca z wieloletnim stażem na potworach „V”, powiem jedno ten zakręt może zaskoczyć kierowca motocykla, który pierwszy raz nim jedzie. Jak szybko jeżdżą kierowcy moto wiedzą kierowcy moto, ale ten zakręt nie zna litości, zaprojektował go idiota to jest pewne, bo tylko kretyn bez wyobraźni może pozwolić żeby takie coś powstało.

  4. Również jestem motocyklistą, który zwiedził już trochę na moto i nie jedną oponę zdarł na zakrętach. Fakt zakręty widziałem różne, ale nie pamietam drugiego takiego jak ten, który tak potrafi zaskoczyć kierowcę, który pierwszy jedzie tą drogą.W tych czasach taki zakręt ze względu bezpieczeństwa nigdy by nie powstał.

Skomentuj