„Tour de Konstytucja” dotarła do Kędzierzyna-Koźla. Debata o ustawie zasadniczej w Parku Pojednania

16

W sobotę w kędzierzyńskim Parku Pojednania odbył się przystanek ogólnopolskiego „Tour de Konstytucja”. Mieszkańcy wspólnie z przedstawicielami wydarzenia debatowali o konstytucji.

Przybyli do Kędzierzyna-Koźle goście, przybliżali zebranym doniosłość polskiej konstytucji oraz propagowali wiedzę o prawach i wolnościach obywatelskich.

– Ważne jest, aby ludzie znali swoje prawa. Gdy je znamy, jesteśmy mniej bezbronni w zderzeniu z władzą. Prawa i wolności człowieka stanowią tarczę, która pozwala każdemu z nas bronić się przed arbitralnymi decyzjami władz – mówi Danuta Przywara z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

„Tour de Konstytucja” to cykl spotkań organizowanych we wszystkich regionach Polski, angażujący społeczność lokalną. Biorą w nich udział przedstawiciele zawodów prawniczych, organizacji pozarządowych, ludzie kultury oraz mieszkańcy miast.

16 KOMENTARZE

 1. Ciekawe czy to lewactwo wspomniało o artykule 18 Konstytucji, szczególnie „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny”.
  Osobiście wątpię :)

 2. Tłumy. Kolejny raz okazało się że problemy z konstytucją to wymysl tych którzy w to wierza. Naprawde na spotkaniu było uwaga 60 osób w tym 10 z policji. Po 15 minutach 4 osoby poszly na lody bo nie dało się tego słuchać. Kazdy widzi ile bylo osób i nie ma co udawać ze byko ich więcej. Niestety to była porażka a szkoda bo warto znać konstytucją a nie udawać ze jest łamana na postawie wypowiedzi garstki ludzi którzy widza w tym interes . Przeważnie swoj.

 3. Te 20 parę osób to „DEBATA”?! Ciekawe „zjawisko” społeczne w 55 tysięcznym mieście. Może należało by podać kilka nazwisk animatorów tej „debaty”! Wstydzą się ich??

 4. Jaka Konstytucja,wolność ??? itp,brednie.
  Poza okresem niemowlęctwa człowiek jest niewolnikiem i pionkiem w systemie.
  MUSI się uczyć,potem pracować,założyć rodzinę,przestrzegać tysiąca zasad ,stosować się do praw i mieć obowiązki.Płacić na Państwo,płacić i płacić,podatki,składki.
  Wszyscy jadą według schematu,jak automaty.A każdemu się wydaje jaki to jest wolny i niezależny,ha,ha.
  Aha,jeszcze żule i bezrobotni są prawdziwie wolnymi ludźmi.

  • Homo sapiens z Cro-Magnon nie miał tylu problemów.

   Z politowaniem patrzył na współczesnego mu neandertalczyka, podobnie jak większość Polaków patrzy na poczynania Partii Przewodniej Suwerennych Polaków.

   • Większość Polaków popiera PiS,politycy tej partii coś tam robią a nie palą głupa w mediach(może oprócz Morawieckiego,bo gada czasem jak opóźniony) Politowania godny to jest Tusk,Sikorski itd.bo zachowują się jak dziecko z odebraną zabawką(władza,wpływy,kasa) i którzy wiedzą że tej zabawki nie odzyskają tak prędko.
    Politycy PO obecnie szczyty głupoty osiągają,takiej nie było nawet w Samoobronie,czy partii Korwina Mikke.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj