Tomaszek, Ociepa i Bortniczuk o przyszłości gospodarczej Polski, regionu i Kędzierzyna-Koźla

10

Na zaproszenie dr Bogdana Tomaszka do Kędzierzyna-Koźla przyjechał Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii, a także poseł Kamil Bortniczuk, aby wspólnie dyskutować o stanie gospodarki i jej przyszłych kierunkach.

Otwarte spotkanie odbyło się w czwartek w hotelu na osiedlu Azoty. Na początek Bogdan Tomaszek skrótowo omówił założenia programu gospodarczego Prawa i Sprawiedliwości.

– Mamy dwie tezy dotyczące rozwoju gospodarczego. Pierwsza zakłada równomierny rozwój wszystkich regionów i ośrodków, druga mówi o tym, że gospodarka ma być służebna wobec państwa i społeczeństwa, a nie odwrotnie, jak było wcześniej – mówił Bogdan Tomaszek.

Głos zabrali także Marcin Ociepa i Kamil Bortniczuk. Duża część dyskusji poświęcona była reaktywacji transportu wodnego, a także ochronie Grupy Azoty ZAK – głównego koła zamachowego gospodarki Kędzierzyna-Koźla i regionu. Następnie cała trójka odpowiadała na pytania.

10 KOMENTARZE

  1. Ale to już było. Komunistyczne teorie o gospodarce i fantazje o żeglownej Odrze. Panowie 10 lat pogłębiania i przebudowy śluz to minimum. A wy nawet nie wiecie jak to zrobić.

  2. Nie, no doktor a tak mnie rozśmieszył: gospodarka ma być służebna wobec państwa i społeczeństwa, a nie odwrotnie, jak było wcześniej. Wcześniej czyli kiedy? Spotkali się kibole co niewiele rozumieją, ale mieli statystyki podnieść w temacie frekwencja. No i gadali do siebie i się uśmiechali jak widać. Żenada, jakieś spadochroniarze będą mi miasto urządzać. U siebie zróbcie sobie porządek a nam się nie wchrzaniajcie.

  3. Szanowni Panstwo spotkanie było otwarte, kazdy mógł przyjsc zarzadac wyjasnien przed wyborczych, pytam sie dlaczego Was nie bylo i dlaczego wypisujecie takie farmazony, przeciez to swiadczy tylko o Was.

Skomentuj